En Sıcak Konular

IŞİD'den 6 araçla intihar saldırısı

14 Ekim 2014 08:27 tsi
Terör örgütü IŞİD'in, Kobani (Ayn el Arap) ilçe merkezinde bomba yüklü 6 araçla intihar saldırısında bulunduğu bildirildi.

AA muhabirinin, Muhalif Rakka Devrimcileri'nden aldığı bilgiye göre, IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar Kobani'nin doğu kesiminde devam ediyor. Terör örgütü, bomba yüklü 6 araçla ilçe merkezinde intihar saldırısı düzenledi. Saldırı sonrası bölgedeki binalarda hasar oluştu. İntihar saldırısının ardından ilçeye sızmaya çalışan 26 IŞİD üyesi de silahlı gruplar tarafından öldürüldü.
 
Bu arada ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçakları, Kobani'deki IŞİD hedeflerine yeni hava saldırısı düzenledi.
 
Saldırı sonrası meydana gelen patlama sesleri, Suriye sınırındaki Suruç ilçesinden de duyuldu.
 
Öte yandan, Irak'ın batısında, uluslararası koalisyona ait savaş uçaklarının saldırılarında, 10 IŞİD militanının öldürüldüğü bildirildi.
 
Enbar Operasyon Gücü Komutanı Reşid Felih, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uluslararası koalisyona ait savaş uçaklarının Enbar vilayetine bağlı Hit ilçesinde IŞİD militanlarına ait 2 yere düzenlediği hava saldırılarında 10 militanın öldürüldüğünü belirtti.
 
Öte yandan, Selahaddin ili operasyonlar komutanı Abdulvahhab es-Saidi, IŞİD militanlarının Salahaddin ili valisinin evini bombayla havaya uçurduklarını söyledi.
 
Militanların önce evin içindeki eşyaları çaldıklarını, sonra da konutu bombayla havaya uçurduklarını kaydeden Saidi, içeride kimsenin bulunmaması nedeniyle can kaybının olmadığını aktardı.
 
Irak'ta, terör örgütü IŞİD öncülüğündeki silahlı grupların Haziran'da Musul başta olmak üzere bazı bölgelerin kontrolünü ele geçirmesinin ardından, ordu ve IŞİD militanları arasında çatışmalar yaşanıyor. ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyona ait hava unsurları da bir süredir IŞİD'in kontrolündeki hedeflere saldırılar düzenliyor.
 

Bu haber 283 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,242 µs