En Sıcak Konular

Bu milletin kardeşliğini kimse bozamayacak

9 Ekim 2014 23:01 tsi
Bu milletin kardeşliğini kimse bozamayacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bu milletin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini Allah'ın izniyle kimse bozamayacaktır'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu milletin, birliğini, beraberliğini, kardeşliğini, kimse bozamayacaktır. Bundan hiç endişeniz olmasın" dedi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Trabzon'a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanı çıkışında otobüsten kendisini bekleyen halka hitap etti.

Erdoğan, vatandaşlara gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ettiğini belirterek, "Geçmiş Kurban Bayramı'nızı tebrik ediyorum. Rabbim nice bayramlara, bayram sevincini aynen yaşayacak şekilde bizleri kavuştursun" diye konuştu.

"Özellikle bölgemizde meydana gelen bu son hadiseler tabii ki bu bayramımıza gölge düşürdü" diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bunları aşacağız inşallah. Yarın inşallah her zamanki gibi tarihi belediye meydanında sizlerle bir arada olacağız. Orada tüm Trabzonlu kardeşlerime, hemşehrilerime hitap etme fırsatını bulacağız. Yoğun bir programımız var. Karadeniz Teknik Üniversitesinde bir konuşmamız olacak. Trabzon'a her zaman inandık, onlar da bize inandı. İnşallah bundan sonra da aynı şekilde, kararlı bir şekilde, birlik, beraberlik, dayanışma içerisinde yolumuza devam edeceğiz. Bu milletin, birliğini, beraberliğini, kardeşliğini, Allah'ın izniyle, kimse bozamayacaktır. Bundan hiç endişeniz olmasın. Allah yar, yardımcınız olsun."

Elinde "A.Akif" yazılı bordo-mavili forma olan bir çocuk, Erdoğan'ın bulunduğu otobüse binerek kendisine formayı verdi.

Daha sonra bir vatandaş, otobüse binerek Erdoğan'a bordo-mavi atkı hediye etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da atkıyı boynuna astı.

Bu sırada vatandaşlardan bazıları "Cumhurbaşkanım emret, yoluna kurban olalım" şeklinde slogan attı.

Havalimanından otobüsle konaklayacağı Zorlu Grand Otel'e gelen Erdoğan, burada da kendisini bekleyen vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, geçmiş Kurban Bayramlarını kutlayarak, "Rabbim nice bayramlar nasip eylesin. İnşallah sizlerle belediye meydanında bir araya geleceğiz. Toplu açılış töreni gerçekleştireceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı olduktan, sonra halkın oylarıyla göreve geldikten sonra Trabzon'a bu ilk seyahatinde farklı bir coşkuyu yarın beraber yaşayacaklarını anlatan Erdoğan,  "Bu vesileyle sizlere kalbi şükranlarımı sunuyorum. Gününüz, geceniz mübarek olsun, geleceğiniz aydınlık olsun. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum" şeklinde konuştu.

AABu haber 433 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,805 µs