En Sıcak Konular

Ve kabus başladı: Bu yollara dikkat!

7 Ekim 2014 09:43 tsi
Kurban Bayramı tatilinden dönenler nedeniyle TEM otoyolu İstanbul istikametinde araç yoğunluğu yaşanıyor.

Kurban Bayramı'nı İstanbul dışında geçirenlerin büyük bir bölümü yarınki trafiğe yakalanmamak için bugün yola çıkınca, akşam saatlerinde bazı bölgelerde büyük trafik yoğunluk yaşanmaya başladı.

İstanbul'u Anadolu'ya bağlayan köprü konumundaki Kocaeli'de TEM ve D-100 Karayolu'nda saat 18.00'den itibaren yoğunluk arttı. İki gün neredeyse boş denecek derecede çok az aracın geçiş yaptığı her iki karayolunda da araç yoğunluğu nedeniyle bazı noktalarda trafik adım adım ilerliyor. Hem Ege, hem Ankara istikametinden gelen araçların kesişme noktası olan İzmit'teki Kandıra turnikelerinden itibaren Bekirpaşa Rampası'nda araçlar 10-15 kilometre hızla seyredebiliyor. Bu yoğunluğun bir başka nedeni de birkaç kilometre ilerdeki viyadük ve köprülerin bulunduğu alanda yolun 3 şeritten 2 şeride düşmesinden kaynaklandığı ifade edildi. Yine Yalova ve Bursa istikametinden gelip D-100'ün kent içi geçişini kullanan araçların batı turnikelerinden TEM'e çıkması nedeniyle trafik burada da yoğunlaştı. Ancak Derince geçişinden sonra trafikte rahatlama görülüyor.

Yalova'da feribot kuyruğunda beklemek istemeyenler de E-130 karoyolu'nu kullanarak İzmit'e geliyor. Bu nedenle Yalova ile İzmit arasında da akşam saatlerinde yoğunluk başladı. Özellikel karamürsel ve Gölcük gibi yerleşim birimlerinde kent içi geçişlerindeki trafik ışıklarının bulunduğu bölgelerde trafik akışı yaşavaşladı. Bu yoğunluğun gece yarısından sonra hafiflemesi, ancak yarın sabahtan itibaren artarak devam etmesi bekleniyor.

aaBu haber 257 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,300 µs