En Sıcak Konular

Milletvekili Enç'ten Leman Sam'a tepki

5 Ekim 2014 15:02 tsi
AK Parti Antalya Milletvekili Enç, Leman Sam'ın, sosyal paylaşım sitesinden yaptığı "Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır" açıklamasına tepki gösterdi.

Kurban Bayramı dolayısıyla AK Parti Antalya İl Başkanlığında bayramlaşma töreni düzenlendi. Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, törende yaptığı konuşmada, "Sanatçı müsveddesi" şeklinde nitelediği Leman Sam'ın dün sosyal paylaşım sitesinden kurban kesen Müslümanlara hakarette bulunduğunu öne sürdü.
 
Sam'ın, kurban kesen Müslümanları IŞİD militanlarıyla bir tuttuğunu ifade eden Enç, "Onu şiddetle kınıyorum, bizim inancımıza saygı duyması gerektiğini ne yazık ki hala öğrenememiş" dedi.
 
Sam'a, bir ayet ile yanıt veren Enç, şunları söyledi:
 
"Kur'an-ı Kerim'de, 'Kesilen kurbanların etleri ve kanları bana ulaşmaz fakat sizin takvanız bana ulaşır" diyor. Biz bu doğrultuda, düşünceyle kurbanlarımızı kesiyoruz. Bizi IŞİD militanıyla eşdeğer gören anlayışı ve anlayış sahiplerini kınıyorum. Kutsal alan ve inanışlara saygılıyız, herkes de bizim kutsal alanlarımıza ve inanışlarımıza saygı göstersin."
 
Bayramlaşma töreni
 

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani de bayramların yakınlaşmak, kucaklaşmak anlamı taşıdığını belirtti. Kurbanın ne anlam taşıdığını Müslümanların çok iyi anladığını dile getiren Samani, kurbanı anlayamayan ya da idrak edemeyenlerin farklı yorumlar getirdiğini kaydetti.
 
AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak ise muhalefetin Türkiye'ye yönelik tehditlere karşı ülkenin menfaatleri doğrultusunda hareket etmediğini savundu. Badak, yurt içi ve dışında yaşanan olumsuzluklara rağmen Türkiye'de planlanan tüm projelerin aksaklık olmadan devam ettiğini söyledi.
 
AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse de tüm dünyada gözyaşların dindiği, çocukların ağlamadığı, acıların yaşanmadığı bayramların yaşanması temennisinde bulundu.
 
Konuşmaların ardından partililer bayramlaştı.

aa


Bu haber 309 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,141 µs