En Sıcak Konular

Cihazlarına el konulan AA muhabirleri şikayetçi oldu

24 Ağustos 2014 13:36 tsi
Muş'un Varto ilçesindeki olayları takip ederken cihazlarına el konulan AA muhabirleri, olayı gerçekleştiren terör örgütü yandaşlarından şikayetçi oldu.

Muş'un Varto ilçesindeki eylemleri takip ederken göstericiler tarafından kamera, fotoğraf makinesi ve cep telefonlarına el konulan Anadolu Ajansı (AA) muhabirleri, olayı gerçekleştiren terör örgütü yandaşları hakkında şikayette bulundu.
 
Terör örgütü yandaşlarının, önceki gün  Varto-Karlıova karayolunu trafiğe kapatarak gerçekleştirdikleri eylemi takip etmek üzere bölgeye giden ve ilçe merkezinde bir grup gösterici tarafından cihazlarına el konulan AA muhabirleri Seyit Ahmet Eksik, Sabri Yıldırım ve Yahya Sezgin, avukat nezaretinde Muş Emniyet Müdürlüğüne gitti.
 
Polise, olay günü yaşadıklarını anlatan muhabirler, el konulan cihazlarının büyük uğraşlar sonucu saatler sonra kendilerine teslim edildiğini ancak içinde olay günü çekilen görüntü ve fotoğrafların yer aldığı hafıza kartlarının iade edilmediğini belirterek, eylemcilerden şikayetçi oldu.
 
Önceki gün, ilçe merkezinde çıkan olaylarda AK Parti İlçe Başkanlığı ile bazı kurum binaları, iş yerleri ve Varto Haber gazetesi matbaasına saldıran terör örgütü yandaşları tarafından olayları takip eden AA ve İHA muhabirlerine ait kamera, fotoğraf makinesi ve telefonlara el konulmuş, cihazlar, yapılan görüşmeler sonucu saatler sonra eksik teslim edilmişti.

aa


Bu haber 254 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,938 µs