En Sıcak Konular

Barcelona'da Ebola alarmı

22 Ağustos 2014 19:49 tsi
İspanya'nın Barcelona kentinde, Senegal vatandaşı olduğu açıklanan bir kişinin ebola virüsü şüphesiyle hastanede gözlem altına alındığı açıklandı.

İspanya'da yeni bir Ebola şüphesi nedeniyle tedbirler artırıldı.
 
Hafta içinde Alicante kentinde bir Nijeryalı ve Bizkaia kentinde bir Sierra Leone Cumhuriyeti vatandaşının Ebola virüsü taşıdığı şüphesiyle gözetim altında tutulmasından sonra bugün de Barcelona'da bir Senegal vatandaşının Ebola şüphesiyle hastanede bulunduğu bildirildi.
 
Alicante ve Bizkaia'daki vakalarda yapılan analizler sonunda Ebola virüsüne rastlanmadığı açıklansa da Barcelona'daki hastanın durumunun yarın netlik kazanacağı belirtildi.
 
Basına bilgi veren Katalonya Özerk Yönetimi Kamu Sağlığı Genel Sekreteri Antoni Mateu ve klinik şefi doktor Josep Gatell, 36 yaşındaki Senegal vatandaşının kendi arzusuyla hastaneye geldiğini söyleyerek, "Hasta, Ebola virüsü kriterlerinin yüzde 100'üne sahip diyemeyiz ama tedbirli olmak ve her türlü şüpheye karşı önlemimizi almak istiyoruz. Tüm tedbirleri maksimum düzeye çıkardık. Yarın analiz sonuçları belli olduğunda ebola hastası olup olmadığı belli olur" dedi.
 
Senegal vatandaşının 17-19 Ağustos tarihlerinde, Ebola virüsünün en fazla etkilendiği Guinea Conarky'da bulunduğu belirtilerek, bunun şüpheleri artırdığı ifade edildi.
 
İspanya'da geçtiğimiz 12 Ağustos'ta Ebola virüsünden kaynaklanan ilk ölüm meydana gelmiş, misyoner olarak çalıştığı Liberya'da Ebola virüsünü kapan 75 yaşındaki İspanyol rahip Miguel Pajares, 7 Ağustos'ta özel uçakla Madrid'e getirildikten sonra hayatını kaybetmişti.

aa


 

Bu haber 293 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,160 µs