En Sıcak Konular

Darbe karşıtı gösterilerde yine kan aktı

22 Ağustos 2014 18:44 tsi
Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenen gösterilerde bir kadının, polisin müdahalesi sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak Hareketi kaynaklarından ve görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Kahire'nin doğusundaki Ayn Şems semtinde ülkedeki elektrik kesintilerinin yanı sıra, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek isteyen göstericilere polis müdahale etti.

Göz yaşartıcı gaz ve pompalı tüfeklerin yanı sıra gerçek mermilerin de kullanıldığı ileri sürülen polis müdahalesi sırasında, Zeyneb Mahmud Nur Abdullah isimli bir kadın, pompalı tüfekten çıkan saçmaların isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti. Müdahale nedeniyle yaralananların olduğu, çok sayıda kişinin de gözaltına alındığı belirtildi.

Resmi makamlardan olaya ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Darbe karşıtı ittifakın çağrısı üzerine ülkedeki elektrik kesintileri ve İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için başkent Kahire ile Giza, Şarkiyye, Dekahliye, Garbiyye, Feyyum, Beni Suveyf, Minya, Suveyş, İskenderiye, Kefr eş-Şeyh, Menufiye, Asyut, Sevhac, İsmailiye ve Kuzey Sina'da insan zincirleri oluşturuldu, gösteri ve yürüyüşler düzenlendi.

Darbe karşıtı "Ulusal İttifak", ülkede yaşanan elektrik krizini protesto etmek ve 30 Ağustos gösterilerinin yıl dönümü için Mısır halkını sokağa çıkmaya çağırmıştı.

Mısır'da yaz mevsiminin başından bu yana özellikle gelir seviyesi düşük halkın yaşadığı bölgelerde sık sık elektrik kesintileri yaşanıyor.

aa

Bu haber 251 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,794 µs