En Sıcak Konular

Doların kaderi yazılıyor! Gözler 17.00'da

22 Ağustos 2014 16:57 tsi
Piyasaların odağında Fed Başkanı Janet Yellen'ın saat 17.00'de Jackson Hole'da gerçekleştireceği konuşmaya kilitlendi.

Hem iç hem de dış piyasaların bugün göze Fed Başkanı Janet Yellen'ın 17.00'de gerçekleştireceği konuşma var. Yellen'ın toplantıda vereceği mesajlar piyasaların yeni seyrini belirleyecek.

Yellen'ın "İşgücü piyasası dinamiklerinin yeniden değerlendirilmesi" konulu konuşmasının her zamankinden biraz daha şahin mesajlar taşıyabileceğinden endişe ediliyor. Bu endişeyi körükleyen, çarşamba akşamı açıklanan fed toplantı tutanaklarının bazı piyasa uzmanları tarafından "şahin" şeklinde algılanması oldu.

UBS Direktörlerinden Art Cashin, “Yellen'ın her zamanki kadar güvercin olmaması riskiyle karşı karşıyayız" dedi. CRT Capital Kıdemli Stratejistlerinden Ian Lyngen'e göre ise Yellen her ne söylerse söylesin "şahin" algılanma riski var. Lyngen, "Yellen'ın her zamankine göre biraz daha ortada konuşsa bile piyasalar bunu şahin olarak algılayacaktır. Aslına bakarsanız sorun şu ki, Yellen her zamanki kadar güvercin konuşacak olsa bile, faiz artırımına yöneldiği algısı yaratabilir" dedi.

SÜPER MARİO SÜRPRİZİ

Bugün Jackson Hole'de Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi de bir konuşma yapacak. UBS Direktörlerinden Art Cashin, Avrupa Merkez Bankası Başkanı'nın 21.30'da yapacağı konuşmada, bankanın kendine has bir niceliksel gevşeme programı ya da varlık alım programı uygulayıp uygulamayacağını açıklaması gerektiğini söyledi. Cashin, "Bir çok insan Draghi'nin elinin kolunun bağlı olduğunu düşünüyor. O, bu iddiaları kabul etse de; etmeyip niceliksel gevşeme programına dair ipuçları verse de piyasalar için büyük bir sürpriz olacak" dedi.

Bu haber 310 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,287 µs