En Sıcak Konular

Emrullah İşler, Bahçeli'ye meydan okudu

22 Ağustos 2014 15:01 tsi
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Erdoğan'ın yapacağı mitinglere misilleme yapacağını açıklayan MHP lideri Bahçeli'ye meydan okudu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Tayyip Erdoğan'ın yemin törenine katılmayacaklarını açıklamıştı. Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, CHP'nin bu tavrını, "Milletimiz kendi iradesine saygı duymayanları ilelebet muhalefete mahkum edecektir ve mahkum da etmiştir" sözleriyle eleştirdi.

Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazandığı için 'teşekkür' mitingi yapacağını açıklamasına MHP lideri Devlet Bahçeli "Erdoğan nerede miting yaparsa biz de orada miting yapacağız" diye karşılık vermişti. Bahçeli'ye meydan okuyan İşler, "Başarabiliyorsa yapsın" dedi.

CHP İÇİN YENİ BİR DURUM YOK

İşler, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 'Yemin törenine katılmayacağız' açıklamaseyla ilgili olarak, CHP için bu açıklamanın yeni bir durum olmadığını ifade eden İşler, şu değerlendirmelerde bulundu:

MİLLET MAHKUM EDECEK

"Daha önce 2007 yılına baktığımız zaman da Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün yemin törenine de katılmamışlardı. Halbuki bu seçimin bir önemi var. Bu seçim, halk tarafından ilk defa doğrudan yapılan bir cumhurbaşkanı seçimiydi. Dolayısıyla millet, iradesini doğrudan sandıkta göstermiş oldu. Cumhuriyet Halk Partisinden, özelikle isminde de 'halk' geçen bir partiden ve onun liderinden, halkın iradesine, milletin iradesine saygı beklerdik ama maalesef her seferinde kaybettikleri için bir türlü bu kazananların da konumu hazmedemiyorlar. Bundan dolayı da böyle bir açıklama yaptılar. Tabii kendi bilecekleri bir iş. Bunun takdirini milletimize bırakıyoruz. Milletimiz kendi iradesine saygı duymayanları ilelebet muhalefete mahkum edecektir ve mahkum da etmiştir."

SON DERECE MANİDAR

Emrullah İşler, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Erdoğan nerede miting yaparsa biz de orada miting yapacağız" sözünün anımsatılması üzerine, bunu da yine muhalefetin seviyesi ve üslubunu göstermesi bakımından son derece manidar bir açıklama olarak değerlendirdiğini anlattı.

YAPABİLİYORSA YAPSIN

Bahçeli'nin, yemin törenine katılacaklarını ifade etmesine rağmen bu tür açıklamaların doğru bir yaklaşım olmadığını vurgulayan İşler, "Başarabiliyorsa ben 'Yapsın' diyorum. Onların Sivas'tan öteye gidemediklerini de biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız 81 ili de gezecek. Eğer oralarda da mitingler yapabiliyorlarsa memnun oluruz. Onlar da Türkiye partisi haline gelir. Bu şekilde Sayın Cumhurbaşkanımızla girmiş oldukları rekabette de belki olumlu bir gelişme kaydedilmiş olur" ifadesini kullandı.

Bu haber 253 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,787 µs