En Sıcak Konular

Yumurtanın hızlı kilo verdiren 7 özelliği!

18 Ağustos 2014 11:17 tsi
Yumurtanın hızlı kilo verdiren 7 özelliği! Yumurtanın yalnızca bir yiyecek değil, aynı zaman da bir zayıflama mucizesi olduğunu biliyor muydunuz? İşte yumurtanın zayıflamayı hızlandıran 7 özelliği!

Tüm yiyeceklerin en karmaşık ve gizemlisi yumurta içinde bir çok mucizevi etki barındırıyor.

Birçok kişi senelerce yumurta sarısından, kolesterol ve doymuş yağ içermesi nedeniyle uzak durdu ancak, yumurtanın içindeki besleyici maddelerden zayıflamaya katkı sağlayan en etkili kısım da yumurta sarısında bulunuyor!

Yumurtanın içinde bulunan kolesterol içeriği kötü kolesterolü düşürmeye ve iyi kolesterolü yükseltmeye yardımcı oluyor. Eğer diyet yaptığınız için sürekli kendinizi aç hissediyor ve diyetinizden sonuç alamıyorsanız, her sabah yumurta tüketmeyi deneyin! Yumurtanın zayıflamayı hızlandıran bu 7 içeriği size yardımcı olabilir… İşte yumurtanın zayıflamayı hızlandıran mucizesinin sırları….

Kolin, adını sıkça duymadığımız bir besin maddesi olsa da kilo vermede ve kanseri önlemede oldukça etkili.

Kolin temelde bir tür B (B4) vitamini. Vücudunuzun genlerini yağ yakmak için harekete geçiren ve göğüs kanserine karşı koruma oluşturan B vitamini, kolin aynı zamanda görme duyusuna da son derece faydalı.

Birçok kişi sağlıklı kemikler için D vitaminine ihtiyaçları olduğunu biliyor. Fakat D vitamini aynı zamanda yumurtanın içinde bulunan ve kilo vermenize yardımcı olan en etkili besin maddelerinden biri.

D vitamini, vücudunuzun üretebileceği en fazla seviyede kalsiyum üretmesine yardımcı olarak, kemiklerinizin güçlü bir yapıya bürünmesini ve kas yapınızın da sağlıklı kalmasını sağlar.

Ayrıca D vitamini beyin sağlığınız ve enerji seviyeleriniz için de oldukça faydalıdır. D vitamini tüm bunlara ek olarak göğüs kanserine yakalanma riskini düşürür.

B6 vitamini birçok yiyecekte bulunuyor fakat bu vitaminin en güçlü kaynağı tabii ki yumurta.

B vitamini vücudunuzu rahatlatıcı bir etki yaratır ve tokluk sinyali vererek daha az yemenizi sağlayabilir.

B6 vitamini metabolizmanızı canlandırır ve sağlıklı uyku uyumanızı sağlar.

1 yumurtada 6 gram protein bulunuyor ! 6 gram proteini yağ yakmaktan alıkoyacak güçte bir nişasta ise vücudunuzda bulunmuyor…

Siz protein tükettikçe vücudunuz enerji üretmek için daha fazla yağ yakar ve bu sayede güçlü ve gelişmiş kaslara sahip olursunuz.

Sabahları 1 tam yumurta ve bir iki sade yumurta beyazı yemek uzun süre tok kalmak ve kilo verirken kas sağlığını korumak için harika bir fikir.

Protein deposu olduğu kadar iyi bir B12 vitamini kaynağı da olan yumurtalar, özellikle vejeteryanlar ve besin takviyesi kullanmak istemeyen kişiler için iyi bir alternatif oluşturuyor.

Fakat ne yazık ki, 1 yumurtadan günlük B12 ihtiyacınızı karşılamanız mümkün değil, çünkü tek bir yumurta günlük B12 ihtiyacınızın yalnızca %25'ini karşılamaya yetiyor.

Eğer güzel görünmek ve kilo vermek istiyorsanız yağ asitleriyle iş birliği yapmalısınız!

Yağ asitleri vücudunuzun yağ yakmasına yardımcı olduğu gibi, cildinizin de canlı ve esnek bir yapıya sahip olmasını sağlıyor.

Kalp sağlığınız için de oldukça faydalı olan bu yağ asitleri yumurtanın içerdiği doymuş yağlarda bulunuyor.

Bu doymuş yağlar, hindistancevizi ve bitter çikolatada bulunanlar gibi "iyi" olarak tanımlanan faydalı yağlar sınıfına dahil.

Temel amino asitlerden biri olan lösin, zayıflama hedefinize ulaşmanız için oldukça önemli etkenlerden yalnızca biri.

Metabolizmanızı hızlandıran lösin, kaslarınızın yıpranmasını önler ve egzersiz yapabilmeniz için size daha fazla enerji verir. Lösin aynı zamanda fitness çılgınlarının ve vücut geliştirmeyle ilgilenen kişilerin yakından tanıdığı, kas yapıcı amino asitlerden biri.

Lösin içeriğinden ötürü, egzersizlerinizden önce tüketeceğiniz yumurtalar sizin için oldukça faydalı olacak.


Bu haber 912 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,865 µs