En Sıcak Konular

İsrail ordusundaki Türk vatandaşlarına tepki

15 Ağustos 2014 17:05 tsi
"İsrail askeri istemiyoruz inisiyatifi" üyeleri, çifte vatandaşlığı bulunduğu için gönüllü olarak İsrail ordusuna katılanların Türk vatandaşlığından çıkartılması için TBMM Dilekçe Komisyonu' dilekçe gönderdi.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen " İsrail askeri istemiyoruz inisiyatifi" üyeleri, çifte vatandaşlığı bulunduğu için gönüllü olarakİsrail ordusuna katılanların Türk vatandaşlığından çıkartılması için TBMM Dilekçe Komisyonu'na dilekçe gönderdi.

İnisiyatif üyeleri, cuma namazının ardından Fevzi Paşa Caddesi'ndeki Fatih PTT Merkezi önünde toplandı. "Katil siyonistler Türkiye'den defolun" sloganı atan grup, "Bu topraklarda İsrail askeri istemiyoruz" ve "Dur demezsen eli kanlı İsrail askeri yarın aramızda" yazılı dövizler taşıdı.

" İsrail askeri istemiyoruz" inisiyatifi adına açıklama yapan Muhammet İkbal Köseoğlu, çifte pasaportu bulunanların gönüllü olarak katıldıklarıİsrail ordusunda Gazzeli Müslümanların üzerine bomba yağdırdıktan sonra Türk vatandaşı olarak Türkiye'nin imkanlarından faydalanmalarının utanç verici olduğunu savundu.

İsrail ordusunda yer alan çifte vatandaşların, Türk vatandaşlığının iptal edilmesini istediklerini dile getiren Köseoğlu, "Çifte vatandaşların İsrail'de yaptıkları askerlik Bakanlar Kurulu kararıyla Türkiye'de kabul edilmektedir. Bu sebeple Milli Savunma Bakanlığı'nın yapılan askerlik hizmetlerinin geçerli sayıldığı ülkeler arasından İsrail'i çıkartmasını istiyoruz" dedi.

Katılımcılar daha sonra Türkiye'nin bir çok ilinden topladıkları 1100 dilekçeyi Fatih PTT Merkezi'nden TBMM Dilekçe Komisyonu'na gönderdi.

Bu haber 544 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,944 µs