iyibilgi Ankara" /> iyibilgi Ankara"/>

En Sıcak Konular

Üst kattan çok ses geliyor!

15 Ağustos 2014 14:55 tsi
Üst kattan çok ses geliyor! Putin bir süredir Soçi’deydi. Evvelsi gün Kırım’a geçti. Buralarda seri görüşmeler yapıyor. Ankara’ya yönelik değil ama Ankara’yı etkileyebilecek işler!.. iyibilgi Ankara

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bir süredir Soçi'de bulunuyor. Buna, "yaz dönemi çalışmaları için" de denebilir. Ancak bu çalışmalar öncekilere göre biraz daha yoğun!

İlki, Azerbaycan ve Ermenistan liderleri ile buluşmaydı. Aliyev ve Sarkisyan'a aralarındaki ihtilaf ve bölge dengeleri konusunda ortak akıllar önerdi. İkini misafir "daha ağır"dı ve uzaktan geldi.

Mısır cunta lideri Sisi Soçi'de Putin'le buluştu ve bölgesel konuların hayli sıcak olduğu bir zamanlama ve maddeler konuşuldu. (Dönüşte de Türkiye hava sahasından korktuğu için Avrupa'nın yarısını turlayan bir güzergâh izleyerek Kahire'ye döndü.)

Üçüncü de mesajı bulunan bir olaydı ve Ankara'da balkon konuşması yaptıktan saatler sonra Soçi'den seçilmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayan Putin'in yanında bulunan Kırgızistan Cumhurbaşkanı'ydı.

Bundan sonra Soçi'den ayrılan Putin yine Kremlin'e dönmedi ve Kırım'a geçti. İkini kez Kırım'a giden Putin burada Rusya'nın askeri mimarisinin nasıl olacağı konusunda önemli bir konuşma yaptı!

Türkiye'nin iç siyasi gelişmelere yoğunlaştığı bu zamanlama içinde gerçekleşen olaylar elbette bir planın varlığını işaret ediyor. Belki Ankara'ya yönelik değil ama Ankara'yı etkileyebilecek hazırlıklarmış gibi görünüyor!

www.iyibilgi.comBu haber 1,757 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,387 µs