En Sıcak Konular

New York'ta "Rabia" yürüyüşü

15 Ağustos 2014 14:48 tsi
Mısır'da, Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında darbecileri protesto ederken açılan ateş sonucu yaşamını yitirenler, olayın yıl dönümünde ABD'nin New York kentinde anıldı.

 Mısır'da, Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında darbecileri protesto ederken açılan ateş sonucu yaşamını yitirenler, olayın yıl dönümünde ABD'nin New York kentinde anıldı.   

New York'taki Mısır'ın BM Daimi Temsilciliği'nin karşısında toplanan bir grup, ''Özgür Mısır'' sloganları atarak Times Meydanı'na yürüdü.

Times Meydanı'nda toplanan kalabalık, ''Biz Filistiniz, özgür Filistin'' sloganlarıyla da Filistin halkına destek verdi. Meydandaki konuşmacılar, Mısır'daki gelişmelerin yanı sıra İsrail'in Gazze'deki saldırılarına da dikkati çekti.

Uluslararası Eylem Merkezi Yöneticisi Sara Flounders ve İslami Kardeşlik Camisi İmamı  Al-Hajj Talib Abdur-Rashid de meydanda bulunanlara hitap ettiler. Abdurahim, New York'ta insanların birçok meydanda toplandığını, hepsinin özgürlüğü savunduğunu ve saldırganlığa karşı çıktığını belirtti.  

Yürüyüşe katılanlardan İmam Muhammed Katanani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Mısır'daki halkımızla olmak için buradayız, Muhammed Mursi'yi desteklemek için buradayız. Burada biz bir ulusuz demek diyoruz. Suriye'de, Irak'ta, Mısır'da özgür yaşama hakkımız var'' diye konuştu.

İmam Katanani, ABD Başkanı Barack Obama'ya yaptığı çağrıda ise ''Demokrasiyi ve adaleti destekle, halktan yana ol, diktatörlükten değil'' ifadelerini kullandı.

AABu haber 284 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,118 µs