En Sıcak Konular

'Gül, bölen olmayacak'

15 Ağustos 2014 10:49 tsi
'Gül, bölen olmayacak' Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan Cumhurbaşkanı Gül'ün önümüzdeki günlerle ilgili olarak önemli ip uçları verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bu süreçte 'neler yapmayacağını' bugünkü yazısında açıkladı. Star gazetesi yazarı Akdoğan, Gül'ün çevresinden verilen mesajlarla tüm spekülasyonların boşa çıktığını yazdı.

Yalçın Akdoğan'ın 'Zafer ve siyasi çalkantı' başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

KAYBEDENLER KULÜBÜ MAZERET YARIŞINDA

Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda seçilmek gibi tarihi bir başarıya imza atmasının ardından siyaset alanı çalkalanmaya devam ediyor. İhsanoğlu'nu öneren ve bir önceki seçimdeki toplam oylarının çok gerisinde kalarak büyük bir hezimet yaşayan 14 partide muhalif sesler yükselmeye başladı. Kaybedenler kulübünün üyesi olan tüm bileşenler şimdi mazeret üretme yarışına girdiler.

MÜNFERİT HADİSELER BERTARAF EDİLDİ

Muhalefetin yaşadığı çalkantıyı perdelemek için AK Parti içinde istedikleri çekişme görüntüsü ise üretilemedi. Birkaç milletvekili arasında yaşanan önemsiz polemiklerin büyütülmesi, ne muhalefetin başarısızlığını örtmeye yetti, ne Erdoğan'ın zaferini unutturdu. AK Parti bugüne kadar olduğu gibi 'parti bütünlüğünü' önceleyen bir hassasiyetle münferit hadiseleri bertaraf etti.

GÜL'ÜN ÇEVRESİNİN MESAJLARI

Cumhurbaşkanı Gül üzerinden üretmeye çalıştıkları türbülans da akim kaldı. Gül'ün çevresinden verilen mesajlarla tüm spekülasyonlar ve tezviratlar boşa çıkarıldı.

Gül'ün 'bir bölen olmayacağı, istifa etmeyeceği, başka parti kurmayacağı, umumi çağrı olursa sürece katılacağı' gibi bir dizi mesaj, puslu havadan medet uman istismarcıların hevesini kursağında bıraktı.

Bu haber 588 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,558 µs