En Sıcak Konular

Başbakanlık'ta taşınma hazırlığı

3 Ağustos 2014 14:51 tsi
Ya Köşk'e ya da yeni Başbakanlık'a...

Atatürk Orman Çifliği’nde (AOÇ) bulunan yeni Başbakanlık inşaatında sona yaklaşılırken, Başbakanlık makamında da taşınma hazırlıkları başladı. Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçilirse makam, Çankaya Köşkü’ne taşınacak. Erdoğan seçimi kaybederse makamın yeni adresi, yeni Başbakanlık binası olacak. Erdoğan’ın seçilmesine kesin gözüyle bakan kurmayları, hazırlığı Çankaya Köşkü için yapıyor.

Erdoğan’ın yeni adresini, 10 Ağustos’ta ilk turu yapılacak yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi belirleyecek. Erdoğan’ın seçimi kazanması halinde Başbakanlık ve Genel Merkez’deki makam odalarını, devir teslimin yapılacağı 28 Ağustos’a kadar kullanmaya devam etmesi bekleniyor.

HEDİYE VE HİBELER

Erdoğan’ın yakın kurmayları, 12 yıllık süreyi kapsayan evrak, hediye ve hatıra eşyaları da ayrıştırıyor. Devlet başkanları ve yabancı konuklar tarafından Erdoğan’a gerek yurtiçi gerekse de yurtdışında verilen armağanlar ve eşyalar, Başbakanlık’ta kayıt altına alınıyor. Envanter niteliğindeki bu kayıtlar, “hediye” ve “hibe” başlıkları altında toplanıyor. Bu tür hediyeler, kurumsal olarak Başbakanlık bünyesinde tutulacak.

HATIRALIK EŞYALAR

Genellikle yurtiçinden ve Erdoğan’a hatıra olarak getirilen ve belirli yörelere ait özellikler taşıyan hediyelik eşyaların da tasnifi yapılıyor. Özel bir komisyon, bu türden eşyalardan, kayıt altına alınması gerekenleri tek tek belirliyor. Erdoğan’ın adına işlenmiş halı ya da kişiye özel tablo gibi hatıra niteliğindeki eşyalar da ayrıştırılıyor.

ÖZEL EŞYALARI
 
Başbakanlık ve AK Parti Genel Merkezi’nde, arşiv kayıtlarında yer alacak nitelikte olmayan yazılar ve basılı eserler de tasnif ediliyor. Erdoğan’ın makamda kendisinin kullandığı özel eşyaları da yeni adresine götürülecek.

Habertürk
 

Bu haber 370 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,935 µs