En Sıcak Konular

Gazeteciler Gazze'deki meslektaşları için eylem yapacak

3 Ağustos 2014 13:36 tsi
Medya-İş Genel Başkan Eser, "Gazze'de 8 gazeteci öldürüldü, 14 gazeteci de yaralandı. İsrail Büyükelçiliği önündeki eylemi, Gazze'de tehlike altında görevlerini yapmaya çalışan gazeteciler için yapıyoruz" dedi.

Medya İşçileri Sendikası (Medya-İş) Genel Başkanı Gürsel Eser, yaptığı açıklamada. İsrail ordusunun Gazze'ye saldırılarının gün geçtikçe şiddetlendiğini, sivil kayıpların hızla arttığını belirtti.
 
Katledilen sivillerin önemli bir bölümünün henüz oyun yaşındaki çocuklar ve kendilerini onlara siper eden anneler olduğunu tüm dünyanın basın sayesinde öğrendiğini ifade eden Eser, bu nedenle İsrail'in son günlerde basın mensuplarını daha fazla hedef aldığını kaydetti.
 
Gazze'de, AA bürosunun ikinci kez saldırıya uğradığına işaret eden Eser, "Bu saldırılarda kasıt arıyoruz. Gazze'de 8 gazeteci öldürüldü, 14 gazeteci de yaralandı. İsrail Büyükelçiliği önündeki eylemi Gazze'de tehlike altında görevlerini yapmaya çalışan gazeteciler için yapıyoruz. Gazze'de basın mensuplarının güvenliğinin sağlanmasını istiyoruz. Ayrıca gazeteciler olarak öldürülen çocuk haberleri yapmak istemiyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Eser, gazetecilere yapılan saldırıları kınamak için İsrail'in Ankara Büyükelçiliğine yarın siyah çelenk bırakacaklarını belirterek, eylemde kameraların ve fotoğraf makinelerinin yere bırakılacağını ve burada basın açıklaması yapacaklarını açıkladı.
 
Medya çalışanlarından İsrail'in gazetecilere yönelik uygulamalarına karşı sessiz kalmamalarını isteyen Eser, yarın saat 15.00'te yapacakları eyleme tüm basın mensuplarını davet etti.
 

Bu haber 267 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,339 µs