En Sıcak Konular

Erdoğan bugün bir ilki gerçekleştirecek!

3 Ağustos 2014 10:58 tsi
Başbakan Erdoğan, İstanbullularla yarın Maltepe Meydanı'nda buluşacak. Erdoğan'ın Maltepe Meydanı'ndaki ilk mitingi olacak.

Bugüne kadar mitinglerini Kazlıçeşme ya da Yenikapı meydanlarında yapan Erdoğan, deniz doldurularak inşa edilen Maltepe Meydanı'nı ilk kez kullanmış olacak.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Maltepe Meydanı'nda incelemelerde bulundu, hazırlıkların son durumu hakkında bilgi aldı.

Babuşcu, Maltepe Meydanı'nın, Anadolu Yakası'nın tek miting alanı olduğunu söyledi.

Anadalu Yakası'nda ilk mitinglerini yapacaklarını dile getiren Babuşcu, yaklaşık 80 metre ebadında dev bir platform hazırladıklarını ve alanı çepeçevre led ekranlar, ses kuleleriyle kuşattıklarını anlattı.

Böylece alanın en ücra köşesindeki kişilerin de aynı kalitede ses ve görüntüye ulaşacaklarını ifade eden Babuşcu, "Yine sağlık, lojistik çadırlarımız meydanın her iki tarafında koridor halinde oluşturuldu. Buraya geleceklerin miting esnasında da ihtiyaçlarını karşılayabileceği, rahat edebileceği bir ortam hazırlamak istiyoruz" dedi.

Ulaşım hazırlıkları

AK Parti İstanbul İl Başkanı Babuşcu, ulaşımın çok önemli olduğunu vurgulayarak, şu bilgileri verdi:

"Anadolu Yakası'nda ilk defa miting yaptığımız için ulaşımı çok iyi organize etmemiz lazımdı. Yenikapı Meydanı'nı bir aktarma merkezi olarak kullanacağız. Oraya 2. ve 3. bölgeden otobüslerle gelenler, deniz yoluyla buraya ulaşacak. Aynı şekilde vatandaşları Feshane, Eyüp, Haliç, Üsküdar'dan gemi ve motorlarla alana ulaştıracağız. Metroyu, raylı sistemi, Marmaray'ı kullanacağız. Belli istasyonlardan buraya ring yapacağız. Evinden çıkıp buraya gelmek üzere ilçe teşkilatlarımızın araç anonsları ve toplanma mekanları ilanı var. Onlarla temas kurulması durumunda aktarma istasyonu ya da alana rahatça ulaşabilecekler. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın internet sitesinden de ayrıntılı bir şekilde ulaşım bilgilerine ulaşmak mümkün olacak. Bunları broşür ve el ilanlarıyla da duyurduk."

"Cumhurbaşkanlığı makamına uğurlama mitingi"

Tüm hazırlıkların alanın yarın dolmasıyla anlam kazanacağını aktaran Babuşcu, "Bunun da bundan öncekiler gibi olacağına inanıyorum. Sayın Başbakanımıza final niteliğinde, genel başkanımız, Başbakanımız olarak son defa konuk edeceğimiz bir miting olacak. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı makamına uğurlama mitingi de olacak. Tarihi ana tanıklık etmek isteyen, hangi partiden olursa olsun herkes burada olmak isteyecektir. Hem Başbakanımızın 1994'ten beri yaptığı hizmetler dolayısıyla bir vefa mitingi yapma heyecanı yaşıyoruz. Belki yarın bir final, veda, uğurlama günü olacak" ifadelerini kullandı.

Yenikapı'daki en son mitinge 2 milyona yakın kişinin katıldığının söylendiğini belirten Babuşcu, yarın da benzer kalabalığı görmeyi umduklarını söyledi.

Babuşcu, "Bırakalım gelenler gözlemlerini aktarsın ama ben Yenikapı'daki gibi bir kalabalığın olmasını bekliyorum. Başbakanımız İstanbul'da yetişen bir kişi. Buna dair söylemleri, daha özel cümleleri olacaktır. Başbakanımızın, daha önce dombra gibi, daha sürpriz bir müzik parçasını katılanlarımız dinleyecektir" dedi.

Erdoğan'ın Maltepe Meydanı'ndaki ilk mitingi

Başbakan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kente büyük bir meydan kazandırmak için "Maltepe Dolgu Alanı Düzenleme Uygulama Projesi" çalışması kapsamında deniz doldurularak yapılan Maltepe Meydanı'nda ilk defa miting yapacak.

Maltepe Meydanı'nda yarınki miting için yoğun çalışma devam ediyor. Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan'ın konuşmasını yapması için yaklaşık 5 metre yükseklikte, iki tarafında Erdoğan'ın fotoğrafı ve cumhurbaşkanı seçimi için kullandığı amblemin bulunduğu, üzerinde "Milletin adamı" yazan dev pankart ve ekranın yer aldığı platform oluşturuldu.

Alanın değişik yerlerine, cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının yanına "Milletin Adamı", "Milli İrade Milli Güç", "Türkiye'nin Gücüne Güç Kat" yazan posterler asıldı.

aa

Bu haber 349 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,874 µs