En Sıcak Konular

Muhalefet bütçeyi değerlendirdi

31 Ağustos 2007 23:11 tsi
CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, 60. Hükümetin programını "Hükümet programı olmaktan çok, bütçe görüşmelerinde yapılan bir konuşmayı çağrıştırıyor" diye eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 60. Hükümetin programının okunmasının ardından kuliste gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Hükümet programı olmaktan çok, bütçe görüşmelerinde yapılan bir konuşmayı çağrıştırıyor" diyen Kılıçdaroğlu, 'Hükümetin, önümüzdeki 5 yıl için ortaya koyduğu ciddi bir iddianın hükümet programında yer almadığını gördük. Geçmişte yapılan uygulamalar uzun uzun anlatılıyor ve bundan sonra da devam edeceği belirtiliyor" diye konuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise hükümet programı üzerinde değerlendirme yapıp yapmayacağı sorusuna "Pazartesi günü görüşeceğiz" demekle yetindi.

Bahçeli, DTP Grup Başkanı Ahmet Türk ile DTP yöneticileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmlayla ilgili olarak da, 'savcılığın başlatmış olduğu çalışmayı beklemez lazım" dedi.

-LİDERLER PROGRAMI İZLEDİ-

Başbakan Erdoğan'ın hükümet programını sunuşunu, muhalefet liderlerinin de Genel Kurul'dan izlemesi dikkat çekti. Dinleyici locasında ise SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın yer aldı.

Bu arada Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, İstanbul'da Hava Harp Okulu Diploma Törenine katılmaları nedeniyle Genel Kurul'da bulunamadı.

haberxBu haber 269 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,737 µs