En Sıcak Konular

Talabani, Büyükanıt'a rest çekti

31 Ağustos 2007 18:33 tsi
Talabani, Büyükanıt'a rest çekti Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt kendisine terörist demişse, bunu yanıtlayacağını söyledi.

Türkiye’nin aleyhine ortaya attığı garip iddialarla tepki çeken Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a meydan okudu. Talabani, Dokan kasabasında, ABD'nin Irak Büyükelçisi Ryan Crocker, Irak Bölgesel Kürt Hükümeti Başbakanı Neçirvan Barzani ve El-Irakiye Bloku Başkanı İyad Allavi'nin katıldığı zirve toplantısı sonrası bir basın toplantısı düzenledi.

Kendisine bağlı internet sitesi Pukmedia’nın haberine göre Talabani, bir gazetecinin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt'ın, “Ben Talabani’nin internet sitesini ciddiye alır mıyım? Onlar terörist Ben bir asker olarak teröristleri muhatap almam” sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Ben böyle bir haber duymadım, eğer böyle bir şey söylemişse yanıt vereceğim" dedi.

“BÜYÜKANIT NE DEMİŞTİ?”

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, 30 Ağustos resepsiyonunda kendisine, Talabani’ye bağlı internet sitesinde ortaya atılan “Ordu PKK’ya karşı kimyasal silah kullandı” iddiasının hatırlatılması üzerine bu iddiaların “palavra” olduğunu söylemişti.

Büyükanıt, “Ben Talabani’nin internet sitesini ciddiye alır mıyım? Onlar terörist. Ben bir asker olarak teröristleri muhatap almam” demişti.Bu haber 269 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,490 µs