En Sıcak Konular

Memur zammında gözler Erdoğan'da

31 Ağustos 2007 17:42 tsi
Memur hükümetle 15 gündür yürüttüğü toplu görüşmelerde anlaşma sağlayamadı. Uyuşmazlık tutanağı imzalandı. Şimdi uzlaştırma kurulunun kararı bekleniyor. Ancak son kararı Başbakan Erdoğan verecek.

HÜKÜMET ile memur sendikaları arasında yürütülen toplu görüşmeler anlaşmazlıkla sonuçlanması üzerine gözler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a çevrildi. Öncek gün 14 saat süren görüşmelerin sonunda taraflar arasında uyuşmazlık tutanağı imzalandı. Bundan sonraki süreçte yetkili konfederasyonlar, 3 iş günü içinde Uzlaştırma Kurulu’na başvuracak. Uzlaştırma Kurulu ise 5 iş günü içinde konuyu sonuçlandırarak karara bağlayacak.

KURULDAN TAVSİYE KARARI

BAKANLAR Kurulu’nun önüne gidecek olan Uzlaştırma Kurulu’nun kararı bağlayıcı nitelik taşımıyor. Bakanlar Kurulu’nda görüşülecek karar kabul edilebileceği gibi değiştirilerek de onaylanabilecek. Memur zammında son sözü ise Başbakan Erdoğan söyleyecek. Kamu-Sen Başkanı Bircan Akyıldız, yapılan son görüşmede, hükümet yetkililerinin yüzde 2+2 aylık ve yan ödeme katsayısında artış ve enflasyon farkı, 20+20 denge tazminatı ve toplu görüşme tazminatının 5 YTL artırılması teklifini kabul ettiklerini, buna karşın 30+30 taban aylığı artışı tekliflerinin ise reddedildiğini kaydetmişti.

ANLAŞMAZLIK TABAN AYLIĞINDA

AKYILDIZ, hükümetin 15+15 taban aylığı teklif ettiğini, kendilerinin de 30+30 önerilerini 20+20 olarak yeniden düzenlediklerini belirtti. Kamu-Sen Başkanı Bircan Akyıldız aradaki 5+5 oranındaki farkın Hükümet tarafından karşılanmaması sonucu masadan uzlaşma sağlanamadan kalkıldığını söylemişti.

Haber 10Bu haber 290 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,614 µs