En Sıcak Konular

'Tabutun kırmızı plakası olmaz!'

31 Ağustos 2007 16:06 tsi
'Tabutun kırmızı plakası olmaz!' Kültür ve Turizm eski Bakanı Atilla Koç, Bakanlıktan ayrılırken sivil plakalı araç kullandı. Aracın içinde gazetecilerle karşılaşan Koç, plaka ile ilgili sorulan soruya üslubunca cevap verdi.


Kültür ve Turizm eski Bakanı Atilla Koç, görevini devrettikten sonra bakanlık binasından ayrılırken, "tabutun kırmızı plakası olmaz" dedi.
Gazetecilerin, "bakanlıktan sivil araçla ayrılıyorsunuz" şeklindeki soruya Koç, "Tabutun kırmızı plakası olmaz" şeklinde yanıtladı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda devir teslim töreni bu sabah gerçekleşti. Törende konuşan Atilla Koç, “2.5 sene içinde 18 bin madde görüştük. 81 vilayeti gezdik. Bakanlığım ciddi ve çok büyük işler yapmıştır. Bu işler daha büyük bir biçimde sayın bakan tarafından devam ettirilecektir” dedi.
Koç, imaj çabasının olmadığını ifade ederek hep yaratıcı olmaya çalıştığını, içi neyse dışının da o olduğunu, Bakanlığa gülerek geldiğini ve gülerek gittiğini söyledi.
Ertuğrul Günay da “Türkiye’nin aydınlık yüzünü temsil eden bir bakanlığı almaktan gurur duyduğunu belirtti. Günay, henüz genç bir siyasetçi iken Atilla Koç’un deneyimli bir valili olduğunu, onunla Parlamentoda aynı sıralarda birlikte çalışmaktan mutlu olduğunu ifade etti.
Günay, Koç’un, sanat alanına gereken her türlü desteği verdiğini, yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında olduğunu, kültürün derin zenginliklerini ortaya çıkarmak için çalışmalar yaptığını anlattı.
20 milyon turist gibi rekor bir rakamla Bakanlığın kendisine devredildiğini belirten Günay, “Bütün çabam bu başarıyı doruklara ulaştırmak olacaktır” dedi. Günay, Bakanlığı döneminde kültür alanını daha da canlandırmaya çalışacağını kaydetti.

Nasreddin Hoca benzetmesi

Günay, kendisinde Nasrettin Hoca’yı harman etmiş bir siyaset adamından görevi devralmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Koç’un bundan sonra en yakın çalışma arkadaşı olmasını istedi.
Günay, görüşme sonrasın Bakan Koç’a çini bir vazo hediye etti. İki Bakan birbirlerine çiçek sunduktan sonra Günay Koç’un makamında oturmaya devam etmesini istedi, ancak Koç kabul etmedi. Daha sonra Günay makam koltuğuna oturdu ve Koç’la bir süre daha görüştü.

AktifhaberBu haber 320 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,890 µs