En Sıcak Konular

Oktay Ekşi: Böyle demokrasi olmaz

31 Ağustos 2007 15:49 tsi
Oktay Ekşi: Böyle demokrasi olmaz Orduya en sert tepkiyi gösteren Hürriyet başyazarı Oktay Ekşi, NTV-MSNBC’ye böyle demokrasi olamayacağını vurguladı. Ekşi, Büyükanıt’ın uzatılan her mikrofona yanıt verme merakını eleştirdi.

AÇIK KONUŞALIM, BU DEMOKRASİ BÖYLE GİTMEZ

En sert tepkiyi gösteren Hürriyet başyazarı Oktay Ekşi, NTVMSNBC’ye böyle demokrasi olamayacağını vurguladı, Büyükanıt’ın uzatılan her mikrofona yanıt verme merakını eleştirdi, Genelkurmay’ın kamuoyuyla iletişim sisteminde ciddi arıza olduğunu söyledi.

“O benim cumhurbaşkanım değil” diye yazdığı için tepki gören Bekir Coşkun’a sahip çıkan köşe yazarları, komutanlara ise Cumhurbaşkanı Gül’e ‘saygısızlık’ yapamayacakları vurgusuyla sert çıktı. En sert tepkiyi ise Basın Konseyi Başkanı ve Hürriyet gazetesi başyazarı Oktay Ekşi gösterdi. “Açık konuşalım, bu böyle gitmez” diyen Ekşi, komutanların “iterek, kakarak, tavır koyarak ve daha da önemlisi yeni kuşaklara kötü örnek teşkil eden yanlışlar yapamayacağını” vurguladı. “Kavga kaybedilecek yerde ve kaybedilecek zamanda verilmez” diyen Ekşi, sözü anamuhalefet partisi CHP’ye yönelterek, “Muhalefete, özellikle anamuhalefet partisi CHP’ye soralım: AKP’yi Türkiye’nin başından uzaklaştırmak için planınız var mı? Varsa ne? Açıklar mısınız? Yoksa hiç konuşmayın” diye bitirdi. Ekşi, NTVMSNBC’ye konuşurken ise daha da sertleşti.Bu haber 426 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,457 µs