En Sıcak Konular

Hükümet programında Irak'a gözdağı

31 Ağustos 2007 15:47 tsi
Hükümet programında Irak'a gözdağı Başbakan Erdoğan'ın bugün açıkladığı hükümet programında komşu ülkelere yönelik oldukça sert bir terör tehdidi bulunuyor. Programda, "Hiçbir komşu ülke toprağının ülkemize yönelik terör faaliyetlerine üs olmasına izin vermeyeceğiz" ifadesi yer alıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde okuduğu 60'ıncı hükümetin programında, terörle mücadeleye yönelik oldukça sert ifadeler yer aldı. gazeteport adlı internet sitesinde yer alan bir habere göre özellikle son dönemde terörün başlıca kaynağı olarak gösterilen Irak'a yönelik mesajların da bulunduğu hükümet programında, "Hiçbir komşu ülke toprağının ülkemize yönelik terör eylemleri için üs olmasına izin vermeyeceğiz" uyarısı bulundu.

Ankara çevrelerinde bu uyarı, "Irak'a ve Türkiye'ye yönelik sert mesajlar veren Kürt liderlere yönelik bir söylem" olarak algılandı. Bu söylemin seçim öncesinde gündeme gelen sınır ötesi operasyona yönelik açıklamalardan bu yana en sert adım olduğu da vurgulandı.
Hükümet programında, son dönemde Fransa Cumhurbaşkanı Nicola Sarkozy'nin açıklamalarının ardından gerilen Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerine yönelik olarak da mesajlar yer alıyor.
Programda, "AB ile müzakereler çerçevesinde fasılların açılıp açılmamasına bakılmaksızın reformlara hızla devam edileceği" ifade edildi. Bu yaklaşımın da Başbakan Erdoğan'ın daha önceki söylemlerinin hükümet programına yansıması olduğu belirtiliyor.Bu haber 234 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,946 µs