En Sıcak Konular

Subay ailelerinden Gül'e büyük ilgi

31 Ağustos 2007 15:18 tsi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hava Harp Okulu'nun mezuniyet törenine gitti. Gül'e asker aileleri büyük ilgi gösterdiler, fotoğraf çektirdiler. Gül alana girişinde de alkışlandı...

Hava Harp Okulu'nda düzenlenen 53. Dönem mezuniyet törenine; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, bakanlar ve mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.

Tören alanına alkışlar eşliğinde gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, törene katılanları selamladıktan sonra yerini aldı.

Hava Harp Okulunda diploma ve sancak devir teslim töreni Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın da katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Tören bitiminde aileler çocuklarının yanına indiler. Bu sırada Gül’e aileler tarafından büyük ilgi gösterildi. Aileleri tebrik eden Gül, "Çok iyi evlatlar yetiştirmişsiniz" dedi. Bazı aileler Gül ile birlikte fotograf çektirdiler.

Yeşilköy’deki Hava Harp Okulu Komutanlığında düzenlenen tören, Cumhurbaşkanı Gül’ün tören alanına gelişiyle başladı. Gül, protokol tribününden öğrencileri ve sancak kıtasını "Hava Harp Okulu merhaba" diyerek selamladı.

Ardından, bir konuşma yapan Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Abidin Ünal, 2’si dost ve müttefik ülkelerden, 4’ü de kadın olmak üzere 237 pilot adayı genç teğmen ile . dönem mezunlarını veren okulun, günümüze kadar değerli lider ve komutanlar yetiştirdiğini söyledi.

-TÖRENDEN NOTLAR-

Türk Yıldızları’nın gösterisi sırasında tüm konuklar tören alanına davet edildi. Cumhurbaşkanı Gül, TBMM Başkanı Toptan, Genelkurmay Başkanı Orgenaral Büyükanıt ve diğer konuklar, gösteriyi buradan izledi.

Bu arada Orgeneral Büyükanıt’ın gösterinin sona ermesini beklemeden tören alanından ayrıldığı görüldü. Öte yandan Orgeneral Büyükanıt, kendisine sevgi gösterisinde bulunan ailelere, karşılık verdi. Cumhurbaşkanı Gül, gösterinin sona ermesinin ardından alandan ayrıldı. Bu sırada Gül’e aileler tarafından büyük ilgi gösterildi. Aileleri tebrik eden Gül, "Çok iyi evlatlar yetiştirmişsiniz" dedi.

Mezunlar, Türk Yıldızları’nın gösterisinin ardından kılıç çatarak mezuniyetlerini kutladı.
Gül, törenin ardından komutanlarla yemek yedi ve Trabya'daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ne geçti. Bu sırada bir grup vatandaş ellerindeki bayaraklarla Gül'ü alkışlayarak, "Türkiye seninle gurur duyuyor" diye bağırdılar. Gül de sevgi gösterilerini karşılıksız bırakmadı ve aracını durdurarak halkla selamlaştı.

Aktif haberBu haber 409 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,922 µs