En Sıcak Konular

CHP'li vekil 'boykot'a isyan etti

31 Ağustos 2007 08:39 tsi
CHP'li vekil 'boykot'a isyan etti Meclis'i boykot eden ardından Köşk'ü de boykot etme kararı alan CHP yönetimine, parti içinden itiraz geldi. 'Boykot'a isyan eden CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan 'Halka karşı durulmaz' dedi.

CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı olarak kabul edilmemesinin tasvip edilemeyeceğini açıkladı. Özkan, "Gül, resmen Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. cumhurbaşkanıdır. Tepkiler kişilere verilir, makama karşı olmaz." dedi. Vatandaşın tercihinin tecelli ettiğini vurgulayan Özkan, "Halka karşı durulmaz." ifadesini kullandı. Başkomutanlık makamındaki Gül'ün ö- nünde sancağın eğildiğini hatırlatan CHP'li vekil, bu sorumluluğun bilincinde olduklarını belirtti. Muhalefet olmalarının her şeye karşı çıkacakları anlamına gelmediğini dile getirirken, "Askerimizi asker, Cumhurbaşkanı'mızı cumhurbaşkanı, Başbakan'ımızı başbakan, bakanlarımızı da Türkiye Cumhuriyeti bakanı olarak görüyoruz." diye konuştu.

CHP, yaklaşık 5 ay süren cumhurbaşkanlığı seçimi boyunca gerilim stratejisi izledi. Meclis'i boykot etti; seçimleri Anayasa Mahkemesi'ne taşıdı. 22 Temmuz seçimlerinde başarısız olmasına rağmen de bu tavrını sürdürdü. Üstelik Köşk'ü de boykot edeceğini açıkladı. Seçim ittifakı yaptıkları DSP dahil tüm partilerin itirazına rağmen tavrını değiştirmeyen CHP'ye parti içinden de tepki geldi. CHP Milletvekili Özkan, Zafer Bayramı kutlamalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplarken ilginç açıklamalarda bulundu. Özkan, gazetecilerin 'Bazı çevreler "Gül benim cumhurbaşkanım değil." diyor, sizin bu konudaki yorumunuz nedir?' sorusuna şu karşılığı verdi: "Öyle şey olmaz. Sayın Gül'ü Parlamento seçti. Kabul etmiyorum diye bir anlayış olamaz. Cumhurbaşkanı seçilmiştir. Ülkemizde Abdullah Gül 11. cumhurbaşkanı olarak kayıtlara geçmiştir. Kabul etmiyorum anlayışı tasvip edilemez." Özkan tepkinin kişilere karşı yapılabileceğini; ancak makamlara gösterilemeyeceğini anlatarak, "Gül, şu an Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı. Orası bizim en büyük başkomutanlık makamımız. Onun önünde sancak eğiliyor. Bu sorumluluğun bilincindeyiz. Abdullah Gül'e başarılar diliyoruz." dedi.
 
zamanBu haber 254 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,774 µs