En Sıcak Konular

CHP hala Köşk için diğer partileri suçluyor

28 Ağustos 2007 19:43 tsi
CHP hala Köşk için diğer partileri suçluyor Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Anıtkabir ziyareti sırasında canlı yayına katılan CHP mlletvekili Onur Öymen ile MHP'li Oktay Vural Köşk seçimi yüzünden atıştılar. CHP'li Öymen, ilginç iddialarda bulundu.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün TBMM Genel Kurulu'nda yemin ettikten sonra Anıtkabir ziyaretine çıktığı sırada CHP'den Onur Öymen ile MHP'li Oktay Vural, CNNTurk Televizyonunda canlı yayına katıldılar. Onur Öymen, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili yürüttükleri politikalarını savunmayı sürdürdü ve Gül'ü diğer partilerin Çankaya'ya çıkardığını savundu. Öymen şunları söyledi:

AK Parti'nin Cumhurbaşkanlığı için yeterli sayıya sahip olmadığını söyledik. Seçim öncesinde bunda haklı olduğumuzu gördük. Seçim sonrasında da aldığı oy önceki oydan daha az olmuştur. Bu da Sayın Gül'ün Cumhurbaşkanlığı konusunda yeterli desteği almadığını ortaya koymuştur.

Diğer partiler eğer Meclis'e girmeseydi Sayın Gül seçilmeyecekti. Biz seçime karşı değiliz ancak vatandaş onlara seçmek için yeterli desteği vermemiştir. Ancak AK Parti'ye karşı çıkıp Meclis'e giren diğer partiler Sayın Gül'ün seçilmesine fırsat vermişlerdir. Biz boykot yapmıyoruz. Bizim yaptığmıız bir tavırdır" dedi.

MHP'den Oktay Vural ise Öymen'e şu cevabı verdi:  CHP hala AK Parti'ye gerekçe üretmeye devam ediyor. Seçim öncesinde gerekçeler vardı. Şimdi bir başka gerekçeler ortayak koyuyor. CHP hükümeti suçlamak yerine nerdeyse suçu bize yüklüyor. Ortada yapılan bir seçim var ve vatandaş tercihini kullanmıştır. Biz demokrasinin kurallarına göre hareket ettik. Bundan sonra siyasette gerilim üzerine değil çözüm üretme politikaları şeklinde sürecektir. Bizim partimizin siyaset anlayışı CHP gibi olmak durumunda değildir.Bu haber 408 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,240 µs