En Sıcak Konular

'Çelik çomak oynama niyetinde değilim'

28 Ağustos 2007 15:59 tsi
CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, sanal anayasa tartışmaları içinde olmak istemediğini belirterek, "Çelik çomak oynama niyetinde değilim." dedi. Ortada bir anayasa metni olmadığını söyleyen Anadol, "Birisi bir şey söylüyor. Sonra ne diyorsunuz diye

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Anadol, "Cumhurbaşkanlığı devir teslim töreninin basına kapalı gerçekleşmesine AK Partililer tepki gösterdi. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki soru üzerine "Bunu AK Partililere sorun. Neden rahatsız olmuşlar. Neden yanlış ya da doğru değerlendirdiklerini onlar bilir." dedi.

"Sayın Sezer'in takdiri, bilgimiz dışında," diyen Anadol, "Yorum yapmak istemiyorum. Cumhurbaşkanı mutlaka bir şeylere dayanarak böyle bir devir teslim kararı almıştır." ifadesini kullandı.

"Daha önce Sayın Kutlu'nun Cumhurbaşkanı Sezer nedeniyle kurak bir mevsim yaşandığı yönünde açıklamaları olmuştu. Şimdi de Gül geldiği için yağmur yağıyor şeklinde espiriler yapılıyor. Sizce de bunlar espiri mi, gerçeklik payı var mı?" sorusuna Anadol, "Onlar, Meclis'teki Atatürk resimlerinden de rahatsız olmuşlardı." dedi.

Anadol, "Yeni Anayasa çalışmalarında, Atatürk ilke ve inkılaplarının müfredattan kaldırılması çalışmaları var. Ne diyeceksiniz?" sorusuna ise tepki gösterdi. "Bu tuzağa medya da düşüyor, politikacılar da." diyen Anadol şöyle devam etti:

"Ortada bir anayasa metni yok. Kimseye deglare edilmiş bir Anayasa yok. Birisi bir şey söylüyor. Sonra ne diyorsunuz diye politikacılara soruluyor. Biz de bu sanal tartışmaya katılıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan'ın vaktiyle söylediği gibi çelik çomak oynamaya devam edeceğiz. Ben çelik çomak oynamak niyetinde değilim. CHP'nin, AK Parti'nin, MHP'nin anayasası olmaz. Anayasa milletin anayasasıdır. Tüm yurttaşları birleştiren bir çimentodur. Saydam, açık, herkesin katılımı ile bir anayasa hazırlığı söz konusu olmalı. Sanal anayasa tartışmaları ülkeye zarar verir. İyi bir anayasa çıkmasını da engeller."

Haber 10

 Bu haber 258 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,242 µs