En Sıcak Konular

Türk islamcıları eleştirmek Batı'ya düşmez

28 Ağustos 2007 09:53 tsi
Nüfusunun neredeyse yüzde 98'i Müslüman olan bir ülkede, gelecek cumhurbaşkanının kimliği ve İslam'a bakışı konusunda kışkırtıcı bir tartışma açıldı. En önemli suçlamalardan biri de, bu kişinin eşinin İslami başörtüsü takması.

MUSİB NAİMİ (İran gazetesi Vifak)

Nüfusunun neredeyse yüzde 98'i Müslüman olan bir ülkede, gelecek cumhurbaşkanının kimliği ve İslam'a bakışı konusunda kışkırtıcı bir tartışma açıldı. En önemli suçlamalardan biri de, bu kişinin eşinin İslami başörtüsü takması. Abdullah Gül'ün laik rejimi kabul ettiğini kanıtlamasına rağmen tartışma, Batılı kışkırtmalar ve İslam düşmanlığı nedeniyle durmayacak. İş öyle bir düzeye vardı ki ABD'nin müttefikleri, Türk halkının İslamcı eğilimlere sahip liderleri seçmesinden dolayı Türkiye'yi AB üyeliğinden mahrum bırakacaklarına yönelik işaretler veriyor. Bu tartışma yeni cumhurbaşkanının seçilmesi sonrası tırmanacağı için, demokrasinin içyüzüne dair can alıcı sorular var. Zira Batılı çevreler halklara sınırlar dayatıyor, Müslümanları dini törenlerini yapmaktan mahrum bırakıyor ve okullarında başörtüsü takılmasını yasaklıyorlar.

Batı eğilimli ve aşırılıktan uzak durmuş ılımlı bir ülke olan Türkiye'ye yönelik bu Batı muamelesi, özgürlük çığırtkanlarının ayrımcılığını yansıtıyor. Batı, cumhurbaşkanını çoğulcu rejim aracılığıyla seçmek isteyen Türk halkının kararına değer vermiyor. Batı demokrasisinin tellalları bize bu modeli tanıtıyor ve kendi demokrasilerinin derslerini bize öğretmek için ülkelerimizde savaşlara giriyorlar. Oysa üçüncü dünya diye adlandırdıkları Doğu'yu kendi ülkelerine benzetemezler.

Haber 10Bu haber 360 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,224 µs