En Sıcak Konular

Antalya alev alev

24 Ağustos 2007 13:27 tsi
ANTALYA'nın Alanya, Manavgat ve Kemer ilçelerinde 5 ayrı yerde orman yangını çıktı. Bölgedeki tüm yangın söndürme ekipleri alarma geçirildi. Şiddetli poyraz, yangının hızla yayılmasına neden olurken, söndürme çalışmalarını da güçleştiriyor.

Antalya'nın Alanya İlçesi'ne bağlı Kargıcak Beldesi'ne bağlı Süleymanlar Köyü yakınlarında saat 11.10'da orman yangını çıktı. Şiddetli rüzgar nedeniyle kısa sürede büyüyen yangına, çevre ilçe ve belediyelerden ekipler sevk edildi. Aynı saatlerde Alanya'nın Demirtaş ve Kargıcak beldelerinde de iki ayrı orman yangını çıktı.
      Saat 11.30 sıralarında ise Manavgat'ın Beşkonak Beldesi Çay Mahallesi ile Kemer'in Ulupınar Mevkii'ndeki Olympos Milli Parkı yakınında orman yangınları başladı.
      Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ile çevre il, ilçe ve beldelerden yangın söndürme ekipleri alarma geçti. Denizli, Fethiye, Nazilli ve Silifke'den de ekipler bölgeye sevk edildi. Yangınlara şu an 7 amfibi uçak, 8 yangın söndürme uçağı, çok sayıda arazöz ve personelle müdahale ediliyor.
      Antalya Valiliği bünyesinde oluşturulan kriz merkezi de çalışmalara başladı. Kriz merkezi, karayolları ve köy hizmetleri ile çevre belediyelerin iş makinelerini yangın yerlerine sevk etti.
      Ekipler yangınların söndürülmesi için yoğun çaba sarfederken, poyraz fırtınası nedeniyle yangınların büyüme riski taşıdığı, özellikle Manavgat'taki yangın için yoğun önlemler alındığı bildirildi.Bu haber 254 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,654 µs