En Sıcak Konular

Sezer, Gül'e 19 milyon YTL ödenek bırakıyor

24 Ağustos 2007 12:01 tsi
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, yılın ilk yedi ayında yıllık bütçe ödeneğinin yüzde 43’ünü kullanırken, müstakbel Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e dört ay için 19 milyon YTL’ye yakın ödenek bırakacak.

Yıllık gider için yılbaşında 33 milyon 893 bin YTL bütçe ödeneği ayrılan Cumhurbaşkanı Sezer, 31 Temmuz itibariyle bunun yüzde 43.5’ini kullandı. Yedi ayda 14 milyon 764 bin YTL harcayan Sezer, yeni seçilecek cumhurbaşkanına, dört ay için 19 milyon YTL’ye yakın ödenek bırakacak.


ALTI AYLIK HARCAMASI YÜZDE 5 ARTTI


Cumhurbaşkanı Sezer, yılın ilk altı ayda yaptığı harcamaları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5.1 artırdı. 2006’nın ilk altı ayında 12 milyon 385 bin YTL harcayan Sezer, bu yıl aynı dönemde 13 milyon 22 bin YTL harcama yaptı.

Aylar itibariyle 2006 ve 2007 Cumhurbaşkanlığı giderleri karşılaştırıldığında; ocakta harcama 2 milyon 241 bin YTL’den 2 milyon 265 bin YTL’ye çıktı. Giderler şubatta 1 milyon 769 bin YTL’den 2 milyon 144 bin YTL’ye yükseldi. Martta 1 milyon 432 bin YTL’den 1 milyon 718 bin YTL’ye çıktı. Nisanda 1 milyon 906 bin YTL’den 2 milyon 52 bin YTL’ye yükseldi. Mayısta 1 milyon 461 bin YTL’den 2 milyon 18 bin YTL’ye ulaştı.


SÜRESİ BİTTİKTEN SONRA HARCAMALARI AZALTTI

 

Normal koşullar altında görev süresi mayısta dolan ancak yeni cumhurbaşkanı için seçim yapılamadığından görevini sürdüren Sezen, yılın ilk beş ayında harcamalarını geçen yıla göre artırırken, haziranda ise harcamaları kıstı. 2006 yılı haziran ayında 3 milyon 574 bin YTL harcayan Sezer’in bu yıl hazirandaki gideri 2 milyon 824 bin YTL oldu.

HürriyetBu haber 235 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,572 µs