En Sıcak Konular

Meclis'in şanssız 21 milletvekili

22 Ağustos 2007 13:38 tsi
Bakanlar Kurulu üyeleri, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ve komisyon başkanları belli olmadığı için kendilerine oda çıkmayan 21 milletvekili, 1 aydır odalarına kavuşmayı bekliyor. Kim bu vekiller?

22 Temmuzda milletvekili seçilen, daha sonra çekilen kurada Bakanlar Kurulu üyeleri, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ve komisyon başkanları belli olmadığı için kendilerine oda çıkmayan 21 milletvekili, 1 aydır odalarına kavuşmayı bekliyor. Milletvekilleri, misafirlerini kulislerde ve diğer milletvekili arkadaşlarının odalarında kabul ediyor, çalışmalarını başka ofislerde sürdürüyor.

Kurada, AK Parti'li Mehmet Ocakden, Orhan Karasayar, Ayşe Nur Bahçekapılı, Ertuğrul Günay, Mehmet Sağlam, Muharrem Selamoğlu, Bayram Ali Bayramoğlu, Dilek Yüksel, CHP'den Hulusi Güvel, Necla Arat, Esfender Korkmaz, Çetin Soysal, Mehmet Şevki Kulkuloğlu, Şahin Mengü, Rahmi Güner, MHP'den Yılmaz Tankut, Ali Uzunırmak, Necati Özensoy, Mehmet Akif Paksoy, Hakan Coşkun ve DSP'den Süleyman Yağız'a oda çıkmadı.

'DAYANIŞMA VAR'

AK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, milletvekilleri arasında ciddi bir dayanışma olduğunu ve odalarını kendisine açtıklarını söyledi. Yüksel, ''Sizinle görüşmek istiyoruz'' diyen misafirlerini, Ankara'da bulunmayan milletvekillerinin odalarında ya da kulislerde ağırladığını anlattı. Yüksel, kendisine telefonla ulaşmak isteyen seçmenlerin de bir sıkıntı yaşamadığını, cep telefonu numarasının internet sayfasında bulunduğunu belirtti. Yüksel, ''Ancak bütün mesaimi Mecliste geçiremiyorum'' dedi.

''BİR ORADA BİR BURADAYIZ''

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, odasızlık nedeniyle çok sıkıntı yaşadığını, çalışmalarını hem İstanbul'da hem Ankara'da sürdürdüğünü kaydetti. Henüz odası çıkmadığı için Meclis santralinden de kendisine ulaşılamadığını kaydeden Soysal, ''Misafirlerimizi dışarıda ağırlıyoruz. Son derece güç koşullar içerindeyiz. Emanet gibiyiz, bir orada, bir buradayız. Arkadaşlarımızın ofislerinde çalışıyoruz'' diye konuştu. CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü de bürosu bulunduğunu ve çalışmaları burada sürdürdüğünü söyledi.

''İKİ ARADA BİR DEREDEYİZ''

MHP Bursa Milletvekili Necati Özensoy, Meclis çalışmaları tam olarak başlamadığı için çok sıkıntı olmadığını söyledi. Ancak misafirlerini kuliste ağırladığını ifade eden Özensoy, ''Bu işlerin bu kadar uzaması bir eksiklik. En azından bir dahaki döneme örnek olup, önlemlerin alınması lazım. İki arada bir deredeyiz'' dedi. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Bakanlar Kurulunun oluşmaması nadeniyle kura çekimi gecikti ve bu nedenle de milletvekilleri odalarına kavuşamadı. Bakanlar Kurulu listesinin açıklanmasından sonra kura çekimi yapılacak ve milletvekilleri odalarına kavuşacak.

haber7Bu haber 270 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,102 µs