En Sıcak Konular

DTP'nin tavrı değişecek mi?

20 Ağustos 2007 20:42 tsi
DTP'nin tavrı değişecek mi?
DTP vekilleri cumhurbaşkanlığı oylamasına firesiz katıldılar. Genel Başkan Ahmet Türk'ün açıkladığı gibi oylarını boş kullandılar. Peki bir sonraki turda DTP'nin tavrında bir değişiklik olabilir mi? Cevabı DTP Grup Başkanı Ahmet Türk verdi?

Türk: Grubumuzun tavrı değişebilir

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adaylığını destekleme konusunda gruplarının tavrının değişebileceğini bildirdi.

Türk, TBMM Genel Kurulunda, cumhurbaşkanı seçiminin ilk tur oylamasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, oylamaya katılacağı yönünde daha önce kamuoyuna açıklama yaptıklarını hatırlattı.

Cumhurbaşkanı seçiminde kime oy verecekleri konusunda grup kararı alma şansına sahip olmadıklarını dile getiren Türk, "Ben kendi oyumun rengini açıkladım. Ona uygun bir davranış içinde oldum. Arkadaşlarımız da tahmin ediyorum, ona göre oy kullanmışlar. Gelişmeleri izliyoruz. Cumhurbaşkanlığı önemli bir mevki. Kucaklayıcı olması gereken bir mevki. Gerçekten herkesi kucaklayıcı bir duruş görürsek, bu konuda katkı sunabiliriz" diye konuştu.

Türk, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda Abdullah Gül'ü destekleyip desteklemeyeceğine ilişkin bir soru üzerine de durum değerlendirmesi yapacaklarını bildirdi. Türk, parti olarak diyalog arayışını sürdürdüklerini, bunu görmeleri durumunda Gül'e destek verebileceklerini vurgulayarak, "Gelişmeleri değerlendireceğiz. Tepkilere göre grubumuzun tavrı değişebilir. Şu anda bir şey söyleyemem. Seçim devam ediyor" dedi.

dunyabulteniBu haber 235 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,642 µs