En Sıcak Konular

Avustralya'da striptiz skandalı

20 Ağustos 2007 09:58 tsi
Avustralya'da striptiz skandalı
Muhalefetteki İşçi Partisi liderinin 2003'te BM temsilcisi olarak bulunduğu New York'ta gittiği striptiz kulübünden uygunsuz davranışları yüzünden kovulduğu ortaya çıktı.

Avustralya'da muhalefetteki İşçi Partisi lideri Kevin Rudd'ın, Eylül 2003'te ülkesini temsilen bulunduğu bir Birleşmiş Milletler ziyareti sırasında New York'taki ünlü striptiz kulübü Scores'a gittiği ortaya çıktı.

Avustralya'daki Sunday Telegraph gazetesinin haberine göre Rudd BM ziyareti sırasında, New York'ta çalışan bir gazeteci ve İşçi Partisi'nden bir milletvekili arkadaşıyla birlikte önce akşam yemeğine, yemeğin ardından da "Scores" adlı striptiz kulübüne gitti. Habere göre, striptiz kulübünde sarhoş olan Rudd'dan daha sonra "uygunsuz davranışlarından dolayı" kulübü terk etmesi istendi.


Özür diledi
Rudd ise gazetecilere yaptığı açıklamada, striptiz kulübüne gittiğini kabul etti ve bundan dolayı özür diledi. Rudd, "kulüpten atıldığı" iddialarına ilişkin ise "o akşam çok fazla içtiğinden dolayı tam olarak ne olduğunu hatırlayamadığını" söyledi. Rudd, striptiz kulübüne gittiğini daha sonra eşine açıkladığını belirterek, "Bu davranışımdan dolayı herhangi bir gücenmeye yol açtıysam özür dilerim" dedi.
 
Kevin Rudd'a, Avustralya'da bu yılın sonunda yapılması beklenen genel seçimlerde kazanması en muhtemel aday ve potansiyel başbakan olarak bakılıyor. İşçi Partisi destekçilerinin, liderleri Rudd hakkında çıkan en son haberlerin ardından desteklerini sürdürüp sürdürmeyecekleri ise henüz bilinmiyor. Ancak İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin yorumuna göre, "daha önce bira içme şampiyonu olan birinin (Bob Hawke) başbakan seçildiği Avustralya'da, bu olayın Rudd'ın oylarını artırması bile mümkün."

milliyetBu haber 367 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,461 µs