En Sıcak Konular

AKP'den ''ikinci aday''a yalanlama!

19 Ağustos 2007 16:24 tsi
AKP'den ''ikinci aday''a yalanlama!
AKP'de Abdullah Gül’den başka Cumhurbaşkanı aday çıkacağı ve AKP’li bazı muhalif milletvekillerinin de bu kişiyi destekleyecekleri şeklindeki haberler AKP yöneticileri tarafından doğrulanmadı.

Açıklamalarda bulunan AKP yöneticileri Cumhurbaşkanı adayı olmanın her milletvekilinin anayasal hakkı olduğunu ancak parti içinde ikinci bir aday çıkacağı şeklinde bir beklentinin olmadığını belirttiler.

AKP Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, AKP içinde ikinci aday çıkacağı şeklindeki haberlere bir anlam veremediğini belirterek, “Birilerinin temennisi mi nedir bilemiyorum. Ne böyle bir ipucu var ne de böyle bir beklenti” dedi.

-"KRİZDEN BESLENENLEN ELLERİNDEN GELENLERİ YAPIYOR"-

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi de Cumhurbaşkanı adayı olmanın her milletvekilinin anayasal ve demokratik hakkı olduğunu belirterek, “Arkadaşlarımız demokratik tercihlerini Abdullah Gül’den yana kullanmışlardır ve bu kararda da şu ana kadar bir değişiklik olmadı. Bütün ihtilafları ortaya çıkararak krizden beslenenler ellerinden gelenleri yapıyor. Böyle bir yanlışı hiçbir arkadaşımızın yapacağını sanmıyorum” şeklinde konuştu.

AKP eski Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa da, AKP içindeki muhalifler söylemine tepki gösterererk, “AKP içinden başka bir milletvekilinin aday olmasında anayasal bir engel yok. Ancak AKP içinde muhalif olarak adlandırılan bir grup yok. AKP tek vücuttur” dedi.

-SEÇİM ÖNCESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI-

Öte yandan AKP, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bütün milletvekillerini toplantıya çağırdı. Başbakan Erdoğan başkanlığında yapılacak değerlendirme toplantısı saat 12:00’de Genel Merkez’de yapılacak. Toplantının ardından milletvekilleri Genel Kurul’a girerek Cumhurbaşkanı seçimi 1. tur oylamasına katılacaklar.

8sutunBu haber 223 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,942 µs