En Sıcak Konular

Ya Ladin’i yakala ya da düğün yap

19 Ağustos 2007 09:11 tsi
Ya Ladin’i yakala ya da düğün yap  
Herşey arzulandığı gibi giderse, ABD Başkanı George W. Bush’un ikiz kızlarından Jenna, uzatmalı nişanlısı Henry Hager ile Beyaz Saray’da dünya evine girecek.

Beyaz Saray düğünleri uzmanı olan Doug Wead, Başkan Bush’un halk tabanındaki desteğinin oldukça artacağını ileri sürdü. Doug Wead’a göre, bir Beyaz Saray düğünü, El Kaide’nin başı Usame Bin Ladin’in yakalanması kadar önemli bir haber. Düğünü yayınlayabilmek için TV kanallarının adeta savaşacağı belirtiliyor.

Washington Post gazetesi, Alice Roosevelt’in Beyaz Saray’daki düğününe ön sayfasının tümünü ayırmıştı. Wead’a göre, Amerikan halkı, Bush’u "şefkatli bir baba" olarak görecek ve ABD Başkanı’nın popüleritesi hızla yükselecek. Bugüne dek, Beyaz Saray’da dokuz başkan çocuğu dünya evine girdi. Son olarak, ABD Başkanı’nın kızkardeşi olan Dorothy Bush, 1992’de, ancak "dinlence yeri" olan Camp David’de dünya evine girmişti. Beyaz Saray’daki son first çocuk düğünü ise 35 yıl önce Başkan Richard Nixon’un kızı Tricia için yapılmıştı.

Beyaz Saray’dak toplam düğün sayısı ise 17. Üç ABD Başkanı ise Beyaz Saray’da görev yaparken evlendi. Wead, başkanların çocuklarının, Beyaz Saray veya Kongre çalışanları ile evlenmelerinin de yaygın olduğunu söyledi. Jenna Bush’un nişanlısı da eski bir Beyaz Saray görevlisi. Yine bir başkan kızı olan Eleanor Wilson, Hazine Bakanı William McAdoo ile evlenmişti. Başkan Frederick Grant ise kızı Ida’yı çapkın erkeklerden uzak tutmak için Avrupa’ya yollamıştı. Ida, Avrupa’ya gitmek için bindiği gemide tanıştığı bir İngiliz ile evlendi.
 
Hürriyet  
 
 
             
 
 Bu haber 265 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,006 µs