VİDEO | " /> VİDEO | "/>

En Sıcak Konular

İşte yolcuların kaçış anıVİDEO

18 Ağustos 2007 09:17 tsi
İşte yolcuların kaçış anıVİDEO Atlasjet'in Word Focus şirketinden kiraladığı ve Ercan Havaalanı'ndan sabah saat 06.45'te havalandıktan sonra kaçırılan MD-83 tipi uçaktaki yolcular arasında şarkıcı Emre Altuğ ve manken Çağla Şikel'in de olduğu öğrenildi.

Atlasjet Havayollarına ait bir yolcu uçağı Kıbrıs-İstanbul seferini yaptığı sırada kaçırıldı

Atlasjet'in Word Focus şirketinden kiraladığı 3 uçaktan biri olan MD-83 tipi KK 1011 sefer numaralı yolcu uçağı Ercan Havalimanından havalandıktan kısa süre sonra kaçırıldı.

Sabah saat 06:45'de havalanan TCAKN kuyruk tescilli uçağın Antalya Havalimanına indiği öğrenildi. Pistin ortasında duran uçağın pilotları Faruk Çağınlı ve Cemal Doğanay'ın kabin camlarından çıkarak uçağı terk ettiği iddia edildi.

Pilotların güvenlik güçlerine verdiği ilk ifadeye göre 2 İranlı hava korsanının uçağı bomba tehdidiyle İran'a kaçırmak istediği bildirildi. Pilot kabinin kilitli olan kapısını kırmaya çalışan korsanların isteklerinin gerekleştirilmemesi durumunda üzerlerindeki bombayı patlatacağı tehdidinde bulunduğu ifade edildi.

Antalya Havalimanı 3-6 pistinde bekletilen uçaktaki kabin amiri Berna Beyaz ise güvenlik güçlerini arayarak İranlı hava korsanlarının uçaktaki 141 yolcudan çocuk, yaşlı ve kadınları serbest bırakmak isteklerini söyledi.

Ancak alınan bilgilere göre yolcuların tamamı uçaktan çıktı. Kırılan arka kapıdan kaçan yolcuların uçaktan atladığı ve atlama sırasında yaralananlar olduğu belirtildi.

Atlasjet'in Word Focus şirketinden kiraladığı ve Ercan Havaalanı'ndan sabah saat 06.45'te havalandıktan sonra kaçırılan MD-83 tipi uçaktaki yolcular arasında şarkıcı Emre Altuğ ve manken Çağla Şikel'in de olduğu öğrenildi.

Uçak yolcuları arasında Levent Yüksel'in de olduğu belirtiliyor ancak bu bilgi henüz doğrulanmış değil.Bu haber 337 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,090 µs