En Sıcak Konular

Adviye Gül: Hayrünnisa baskı sonucu örtünmedi ki şimdi neden açılsın?

16 Ağustos 2007 15:27 tsi
Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül’ün Kayseri’deki baba evi basın mensuplarının ilgi odağı oldu. Gazetecilerle röportaj yapan Abdullah Gül’ün annesi Adeviye ve babası Ahmet Hamdi Gül, Hayrünnisa Hanım'ın başörtüsü için bakın neler dedi:

Baba Ahmet Hamdi Gül, oğlunun herkesi kucaklayan bir cumhurbaşkanı olacağından emin olduğunu belirterek, "Oğlum, küçüklüğünden beri kimseyi üzmeyen, iyi niyetli biridir. Her önemli karar arifesinde bize ’şunu yapacağım’ der. Biz de ’iyisini sen bilirsin’ der dua ederiz.

Çocukluğundan beri bizi hiç üzmedi. Çalışkan bir çocuktu. Şimdi de millet için çalışıyor. Milletin de oğluma teveccüh göstermesinden gurur duyuyorum" diye konuştu.
      
ANNE ADEVİYE GÜL’ÜN BAŞÖRTÜSÜ YORUMU

Anne Adeviye Gül de son günlerde Abdullah Gül’ün eşinin başörtülü olmasının bazı çevrelerce problem olarak gösterilmesine bir anlam veremediğini belirterek, şunları söyledi:

"Bizce böyle bir sorun yok. Çünkü baskı ile örtmüş değil. Kendi isteği ile vaktinde örtmüş. Baskı sonucu son zamanda örtmüş olmadığı için neden açsın ki? Başörtüsü sorun olacak bir şey değil. Yurt dışına gidiyor.

Hiçbir baskı ile karşılaşmıyor. Bu tip sözler bizi üzüyor. Gereksiz bir baskı olduğuna inanıyorum." Oğlunun çok zor günlerden geçerek, sıkıntılar çekerek bu günlere geldiğini, cumhurbaşkanlığını da hak ettiğine inandığını belirten Adeviye Gül, şunları söyledi:

"Biz anne baba olarak çocuklarımızın başarılı olmasını arzu ederiz.

Abdullah da çocukluğundan beri bizi hiç üzmedi. Uslu bir çocuktu.

Ailenin sevilen çocuğu idi. İnsanların sevgisine saygı ile cevap verirdi. Zaten nasihatimiz de o yöndeydi. Oyuncakları severdi.

Oyuncaklar alınırdı onlarla oynardı. Burada bağ evimizde de oynardı.

Şimdiki çocuklar televizyon başından kalkmıyorlar. O burada bağda bahçede oynardı. Ben anne olarak cumhurbaşkanılığına layık biri olduğuna inanıyorum. Çok sıkıntı çekti. Kendi de güveniyor, biz de güveniyoruz, bu ağır görevi yapacağına inanıyoruz." Abdullah Gül’ün kardeşi Macit Gül de son günlerde bağ evinde çok sayıda basın mensubunu ağırladıklarını, ancak babasının yaşlı olması nedeniyle kendisini fazla yormak istemediklerini söyledi.

MilliyetBu haber 1,960 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,506 µs