En Sıcak Konular

Hamas'ın işkenceci arısı Nahul

16 Ağustos 2007 09:31 tsi
Hamas'ın işkenceci arısı Nahul Hamas örgütünün yayın organı El Aksa televizyonunda yayınlanan çocuk programının kahramanı arı Nahul'un sergilediği 'işkence' sahneleri büyük tepki çekti .

Programın geçen hafta yayınlanan ve 'hayvanlara eziyet edilmemesini' öğütleyen bölümünde Nahul'un Gazze Hayvanat Bahçesi'ndeki kedi ve aslanlara şiddet uygulaması, hayvan hakları örgütlerini ayağa kaldırdı.

Programın ilk bölümünde kedilerin kafesine giren Nahul, hayvanları kuyruğundan tutarak havaya kaldırırken ve tekmelerken görülüyor. Nahul bununla da yetinmeyip kafesteki aslanlara da taş atıyor. Programın sunucusu küçük kız ise, stüdyoya dönen Nahul'un davranışlarının son derece yanlış olduğunu belirterek, çocuklardan hayvanlara iyi davranmasını istiyor.

Görüntülerin İsrail yanlısı Filistin Medya Takip Merkezi adlı kuruluş tarafından internet video paylaşım sitesi YouTube'da yayınlanmasının ardından El Aksa televizyonuna bir protesto mektubu gönderen hayvan hakları savunucusu PETA örgütü, programın çocuklara hayvanlara iyi davranmayı değil işkence yapmayı öğrettiğini öne sürdü.

Nahul, geçen haziran ayında cihat çağrıları yapan ve ünlü çizgi film karakteri Micky Mouse’a benzerliğiyle dikkat çeken ‘Farfur’ adlı karakterin bir bölümde, İsrail askeri tarafından dövülerek öldürülmesinin ardından programa dahil olmuştu.

gazeteportBu haber 517 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,719 µs