En Sıcak Konular

Yurt ve kredi başvuruları için son gün

5 Ağustos 2007 14:01 tsi
Üniversitelerin ara sınıflarında okuyan öğrencilerin yurt, burs ve kredi için başvuru süresi bugün sona eriyor.

Kredi ve Yurtlar Kurumuna (YURTKUR) bağlı yurtlarda barınmak isteyen ve halen bir yükseköğretim kurumunun ara sınıfına devam eden ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri, YURTKUR'un “www.kyk.gov.tr” adresli internet sitesinden yurt, burs ve kredi için başvuruda bulunabilecekler.

Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programlarına girecek öğrenciler de 24 Eylül-5 Ekim 2007 tarihleri arasında internet üzerinden başvuru yapabilecekler.

2007-ÖSS'ye girerek bir yükseköğretim programına yerleşmeye hak kazanacak öğrencilerden yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi için başvuruda bulunmak isteyenler de ilk aşamada Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM)belirlenen başvurular ile ilgili formu, kılavuzdaki açıklamalara göre doldurarak “www.osym.gov.tr” internet adresinden başvurularını yapacaklar.

Öğrencilere, sınav sonuç belgesi ile asıl listeden yurda girmeye hak kazanmaları halinde yurdun adı, yerleştirilemediyse yurt yedek sırası bildirilecek.

Yurtlara asıl listeden girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları, 3-14 Eylül 2007 tarihleri arasında yapılacak. Yedek listeden öğrenci alımına ise 17 Eylül'den itibaren başlanacak. Yedekler, her 5 günde bir bölge müdürlüklerinin bulunduğu illerde bölge müdürlüklerince, bölge müdürlüklerinin olmadığı diğer il ve ilçelerde ise yurt müdürlüklerince ilan edilecek.

Kurum yurtlarında barınan ancak yükseköğretim kurumunu süresi içinde bitirememiş “artık yıl” öğrencileri ise yurt başvurularını, 10-27 Eylül 2007 tarihleri arasında, 2006-2007 öğretim yılında barındıkları yurt müdürlüklerine yapabilecekler.

YURTKUR'a bağlı yurtlar, 10 Eylül'de hizmete açılacak.

hürriyetBu haber 397 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,208 µs