En Sıcak Konular

Başbakan'a 'elimizi sıkmadı' tepkisi

5 Ağustos 2007 09:12 tsi
Başbakan'a 'elimizi sıkmadı' tepkisi 

Meclis'teki yemin töreninin ardından geriye ilginç bir polemik kaldı. Bahçeli ile tokalaşan DTP'li milletvekilleri kendilerini tebrik etmeyen Başbakan Erdoğan'ı ve selam vermeyen Deniz Baykal'ı eleştirdi.

Demokratik Toplum Partisi (DTP) milletvekilleri Ahmet Türk ve Sırrı Sakık, MHP lideri Devlet Bahçeli ile tokalaşmalarını tamamen “nezaket” gereği “kendiliğinden gelişen” bir olay olduğun söylediler.

DTP Mardin Milletvekili Ahmet Türk ve DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile el sıkışmalarını daha önceden planlanmış bir olay olmadığını, Genel Kurul’da tamamen nezaketen gelişen bir olay olduğunu belirttiler. “Biz, bunu bir nezaket gereği yaptık. Ne planladık, ne de düşündük” diyen Türk, CHP lideri Deniz Baykal’ın selam vermemesini ise eleştirdi.

Türk, “Biz oturuyorduk, sayın Baykal önümüzden geçti. Bize göre sayın Baykal’ın oturanlara selam vermesi gerekiyordu. Onun için kalkıp Baykal’a gitmedik. Baykal’ın bize niye selam vermediğini ona sormak lazım” diye konuştu.

ERDOĞAN GELMELİYDİ

DTP Muş milletvekili Sırrı Sakık da, tokalaşma konusunda şöyle dedi:

“Esasında Başbakan Erdoğan gelip bizim elimizi sıkmalıydı. Hatta tüm diğer parti liderlerinin elini de sıkmalıydı. Biz yanına gidemedik. Çünkü o uzakta ‘Bakanlar Kurulu’ sıralarında oturuyordu. Bize göre uzaktı orası. Üstelik, Başbakan nedense çok yorgun gözüküyordu. Başını iki eli arasına almış düşünüyordu. Aceba ne düşünüyordu? Onu biz bilmeyiz.”

Türk ve Sakık, Genel Kurul Salonu’nda MHP milletvekilleri ile yan yana oturmaktan hiçbir sıkıntı duymadıklarını belirterek, “Hepimiz tüm Türkiye çok şeye alışacak” diye konuştular.

Türk ve Sakık, kendilerine göre herhangi bir gerginlik olmadığını ifade ederken, “Ama medya nedense hep böyle bir kavga, bir gürültü arıyor. Böyle bir şey olmaz. Tüm arkadaşlarımız çok rahatlar” dediler.

haber7
 Bu haber 176 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,123 µs