En Sıcak Konular

CHP'li vekilden Silivri'de provokasyon

13 Aralık 2012 17:16 tsi
CHP Grup Başkanvekii Emine Ülker Tarhan, Silivri'de Ergenekon davası için duruşma salonu önüne gelen kalabalığı hareket etmeye çağırdı. Kalabalık basın mensuplarına ve canlı yayın araçlarına saldırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekii Emine Ülker Tarhan, Ergenekon davası için duruşma salonu önüne gelen kalabalığı hareket etmeye çağırdı.

Ergenekon davasını izlemeye gelen CHP'li milletvekilleri, parti otobüsünden kalabalığa seslendi. Duruşma salonunda yapılan yargılamayı eleştiren CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, AK Parti hükümetine yüklendi. İnce, "Onlar 2023 derken asıl hedefin 1923 olduğunu bu millet beşinci senenin sonunda anladı diye düşünüyorum. Sabahın köründen bu yana 10 binlerin 100 binlerin buraya akması, kilometrelerce araç kuyruğu oluşturması Türkiye için umut, başlangıç, törendir." ifadesini kullandı.

AK Parti hükümeti üyelerini otobüslere doldurup Yüce Divan'a götüreceklerini söyleyen İnce, "Hep sloganımız şu olacak; 'tepeden tırnağa cesaret, her şey Türkiye'yi sevmekten ibaret.'" dedi.

Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan da duruşmada avukatların robokoplarla dışarı çıkarıldığını söyledi. Tarhan, "Zamanın muktedirleri geçmişte insanları bazı korkularla hizaya sokmaya çalışırlardı. Bu gün de herkesi darbeci diye yaftalıyorlar. Eskiden komünist diye susturduklarını bu gün darbe korkusuyla bastırıyorlar.  Adeta tek yurtsever kalmayıncaya kadar bastırmaya devam edecekler. Darbeyle mücadele adı altında sürekli bel altı vurup rövanş almak için ülkeyi büyük bir cezaevine dönüştürdüler." şeklinde konuştu.

Duruşma salonu önünde kendisini dinleyenleri harekete çağıran Tarhan, "Her şey bir gün el değiştirebilir. Caniler kurbanlara dönüşebilir ancak hareket etmeyenler zincirleri kıramazlar. Hareket etmeliyiz. Yoksa hareket etmediğimiz eyleme geçmediğimiz taktirde zincirlerimizi kıramayız. Ben sizi özgürlüklerimizi elimizden almaya çalışanlara karşı çıkmaya davet ediyorum. " diye konuştu.

Bu arada, cezaevi önünde toplanan kalabalık basın mensuplarına saldırdı. Gruptan bazı kişiler, canlı yayın araçların azarar vermeye çalıştı.

Kaynak: CİHANBu haber 562 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,348 µs