En Sıcak Konular

Bayraktar: Yanlış Sarkozy'nin suratına çarptı

29 Şubat 2012 10:49 tsi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ''Fransa Anayasa Konseyine teşekkür ediyorum. Bir yanlışı Sarkozy'nin suratına çarptı'' dedi.

Fransa'nın Anayasa Konseyi'nin Ermeni iddialarının inkarını suç sayan yasayı iptal etmesini değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ''Fransa Anayasa Konseyine teşekkür ediyorum. Bir yanlışı Sarkozy'nin suratına çarptı'' dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ''Trabzon-Of'un düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümü'' etkinliğine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Bakan Bayraktar, 1868 yılındaki sayıma göre Of'taki medrese sayısının 350 olduğunu, bunun Trabzon'dakilerin 3 katına denk geldiğini ifade ederek ''Hem dinimize, kültürümüze, tarihimize, hem fen bilimlerine Of çok ciddi şekilde ilim adamları yetiştirmiştir. Onun için Oflu hocalar Türkiye'nin dört bir yanına yayılmıştır'' diye konuştu. Of'un kurtuluşunun bir destan olduğunu, 300 tane düzenli ordu mensubunun bulunduğu yerde 3 bini aşkın milisle mücadele edildiğini anlatan Bayraktar, kadınların kazma-kürek yokluğunda siperleri elleriyle kazdıklarını hatırlattı.

Bakan Bayraktar, ''Ben de arkasında hiç kimse olmayan bir Oflu olarak, Allah nasip etti bakan olarak karşınızda bulunuyorum. Biz Türkiye'nin hizmetindeyiz. Ben sizin hizmetinizdeyim. Türkiye Cumhuriyeti çok çekti. Sadece Trabzon, sadece Of da değil, Maraş da, Gaziantep de, Urfa da, Diyarbakır da, Afyon da, Sakarya da çok çekti. Bugün de işte sözde Ermeni soykırımının inkârını suç sayan zihniyet geri tepti. Türkiye'nin geldiği noktayı görüyorsunuz. Fransa Anayasa Konseyine teşekkür ediyorum. Bir yanlışı

Sarkozy'nin suratına çarptı. Ve Türkiye'nin geldiği nokta bellidir. Türkiye dünyada küresel bir güçtür. Türkiye'nin yıllık gayri safi milli hâsılası 1 trilyon dolara yaklaşmıştır. Türkiye'nin dünyaya verdiği büyük fotoğraf budur. İnşallah Türk milleti payidar olacak, Türk milleti mutlu olacak'' diye konuştu.

Daha sonra gecede Şevval Sam'ın da aralarında bulunduğu sanatçılar sahne aldı.

Bu haber 419 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,601 µs