En Sıcak Konular

'Ben Kürt'üm, ay yıldız için canımı veririm'

28 Şubat 2012 10:15 tsi
Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütünce yerleştirilen el yapımı patlayıcının imha edilmesi sırasında meydana gelen patlamada şehit olan Başçavuş Coşkun Göl'ün cenazesi, Elazığ'da toprağa verildi.

Cenaze töreninde konuşan şehidin ağabeyi Cengiz Göl, "Ben bir Kürt'üm. Kürtlüğümle gurur duyuyorum. Elhamdülillah. Ben bu yaşıma kadar devletimden kesinlikle ve kesinlikle ayrımcılık görmedim. Bu ayrımcılığı yapanları şiddetle kınıyorum. Onlar bizim üzerimize birçok oyunlar oynuyor. Onların çocukları hepsi tatilde, yurt dışında, keyifleri, maaşları yerinde. Onlar dediklerim bize bu ayrımcılığı yapan, bizim içimize nifak sokan insanları söylüyorum; ki bunlar da bellidir yani." diye konuştu. BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a da seslenen Göl, şunları söyledi: "O neye hizmet yapmak istiyor? Kardeşim bak astsubay oldu. Bir devlet her şeyden önce bir Kürt'ü astsubay yapar mı? Bak biz olduk. TRT Şeş denen bir kanal açıldı. Dilimizi her yerde konuşabiliyoruz. Artık neyle ayrımcılık yapıyor? Bizim Kürt insanı bunları neden görmüyor? Güneydoğu insanı neden görmüyor? Görsünler, gözlerini açsınlar, çocuklar kolay yetişmiyor."

Göl, cenaze sebebiyle kendisini arayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile tüm yetkililere teşekkür ederek, "Bizi sahiplendiler. Mardin'den buraya kadar her türlü işimize koştular. Ben bunların hepsini görüyorum. Allah razı olsun." ifadelerini kullandı. Onurlar Camii'ne getirilen Coşkun Göl'ün cenazesi, kılınan namazın ardından gözyaşları ve dualar arasında top arabasına konularak askerî kortej eşliğinde şehitlikte toprağa verildi.

Kaynak: AABu haber 475 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,127 µs