En Sıcak Konular

Uludereli aileler tazminat başvurularını yaptı

27 Şubat 2012 17:00 tsi
Şırnak'ın Uludere ilçesinde terörist zannedilerek öldürülen 34 vatandaşın aileleri tazminat başvurularını yaptı. Tazminat için başvuru haklarını kullanan Uludereli aileler, olayın failleri ortaya çıkmadan söz konusu tazminatları almayacaklarını da açıklaTazminat hakları için başvuru süresinin dolduğu son gün Şırnak'a gelen Uludereli aileler, haklarının kaybolmaması için müracaatta bulundu. Olayın failleri ortaya çıkmadan tazminat almayacaklarını belirten aileler, yaptıkları müracaatın diğer haklarını da savunma imkanına sahip olma yolunda bir adım niteliği taşıdığını dile getirdi.

Uludere-Irak sınırında düzenlenen hava operasyonunda ölen 34 vatandaşın aileleri devlet tarafından verilen tazminatlardan mahrum kalmamak için Şırnak Valiliğine gelerek başvuruda bulundu. Şırnak Vali Yardımcısı Yasin Tikdağ ile görüşen aileler, daha sonra konuyla ilgili olarak açıklamada bulundu.

Aileler adına valilik önünde açıklama yapan Ferhat Encü, "Bilindiği üzere tazminat hakkımızı almak için bize 60 gün süre verilmişti. Bugün o süre son bulmadan ve hakkımızdan da mahrum kalmamak için başvurduk. Biz bugün buraya diğer haklarımızı da korumak ve gerekli davaları açma hakkına sahip olmayı sürdürmek için geldik. Bilindiği gibi tazminat istemedik, yaşanabilecek davalarda hakkımız neyse devamını sağlamak için başvuruda bulunduk. Biz kesinlikle, bu olayın failleri bulunmadıkça böyle bir tazminatı kabul etmeyeceğiz. Bunun hukuksal boyutu neyse devamını sağlayacağız. Yasal yollardan haklarımız için sonuna kadar başvuracağız." diye konuştu.

Zeki Encü ise "Ortasu ve Gülyazı'ya gelen komisyon heyetine seslenmek istiyorum. Lütfen herkes elini vicdanına koysun. Özellikle AK Parti komisyon heyeti üyesi Ayhan Sefer Üstün, lütfen elini vicdanına koysun öyle konuşsun. Bir an önce faillerin bulunmasını istiyoruz." dedi.

(CİHAN)

Bu haber 527 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,913 µs