En Sıcak Konular

Erbakan için mevlit okutuldu

27 Şubat 2012 14:20 tsi
Saadet Partisi (SP) Batman İl Teşkilatı, Türk siyasi tarihinde önemli bir yeri olan Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının yıl dönümünde mevlit okuttu.Eshab-ul Kehf Camii'nde okutulan mevlide Saadet Partisi Batman Teşkilatı mensupları ve kalabalık vatandaş grubu katıldı. Mevlitte konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Fırat, "dünyanın en önemli liderleri arasında yer alan Necmettin Erbakan'ın insanlığa verdiği mesajların bugün daha iyi anlaşılmaya başlandığını" ifade etti.

27 Şubat 2011 tarihinde "dünyanın bir bilgeyi, ilkeli bir siyasetçiyi kaybettiğini" kaydeden Fırat, "bugün toplumun, Erbakan'ın inandığı davası için vermiş olduğu asil mücadele ve fikirlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğuna" vurgu yaptı.

Bütün dünya halklarına Siyonizmin gerçek yüzünü gösteren, emperyalist düzenlerin insanlığa yaptığı zulüm ve baskıları çok açık bir şekilde ortaya koyan Erbakan'ın dün söylediklerinin, bugün birer birer gerçekleştiğine dikkat çeken Fırat konuşmasında şunları dile getirdi: "85 yıllık ömrünü insanlığın barış ve kurtuluşuna adayan yeryüzüne hakkın ve adaletin tesisi için büyük ve eşsiz bir mücadele veren Erbakan hocamız, fikirleri ile hala aramızda dipdiri yaşamaktadır. 1969 yılında bağımsızlar hareketiyle başlayan siyasi hayatında 27 Şubat 2011 tarihine kadar her zaman mazlumların yanında yer almış, ülkesi işgal edilenlerin yoksulların hamisi olmuş, zülme karşı dimdik ayakta durmuştur. Bu mücadeleyi verirken, ömrünün her karesinde baskıya, zülme, haksızlığa, hakarete uğramış cezaevlerine konmuş olmasına rağmen inandığı davasından asla taviz vermemiştir. Muhterem hocamızın vefatının yıl dönümü nedeniyle hocamızın hatırası ve davası önünde saygı ile eğiliyor. Allah'tan rahmet diliyoruz."

(CİHAN)

Bu haber 462 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,335 µs