En Sıcak Konular

CHP'de muhaliflere söz hakkı yok!

27 Şubat 2012 10:39 tsi
Kurultaylar partisi unvanını alan CHP'nin dün yapılan tüzük kurultayında salondan çıkartılan İsa Gök, salona ellerinde telsizlerle saldırı timi getirildiğini iddia etti. Gözler bugün yapılacak olan kurultaya çevrildi. Bakalım bugün muhalifleri nasıl bir

Cumhuriyet Halk Partisi'nin dün yapılan 16. Olağanüstü Kurultayı'nda salondan çıkartılan Mersin Milletvekili İsa Gök, NTV'ye konuştu.

Salona ellerinde telsizlerle saldırı timi getirildiğini öne süren Gök, şunları söyledi:

"Arkadaşlar dövüldü, salondan atıldık. Salona tek başıma girmek zorunda kaldım. Bakın bir hata yapılıyor diyorum. Dilekçemi divan almıyor.

Genel başkan arbedeyi engellemediği gibi teşvik etti. Bir polis arkadaşın kolu kırıldı. Dün hangi delegemiz konuştu. Sadece el kaldır-indir oldu. Delege arkadaşlarım içeri alınmadılar. Yeni CHP’nin demokrasi anlayışı AKP’nin ileri demokrasi anlayışı. Ceketim, elimdeki dosyalar parçalandı. Ama parçalayan CHP'li değillerdi.

Salona bir saldırı timi gelmiş. Ellerinde telsizlerle birbirlerini de yönlendiriyorlar. Polisleri dahi darbettiler. Bu saldırı timini kim organize etti. Salona benim çıkarıldığım yan kapıdan kim aldı. Bu timi kim getirdi. Bu tim kime karşı getirildi. Ben çıkarıldıktan sonra genel başkan "Beni CHP'lilere karşı korumayın" diyor. Güldürmesin insanı.

Bügünkü kurultay küçük salona alındı. Seyirci ve basın alınmayacak dendi. Birileri kurultayı terörize ediyor. Ben ve arkadaşlarım ise partinin sola kayması demokrasi için mücadele veriyoruz. Mücadelesini vermeseydik solun adını ağzına almazlardı. Parti tamamen sağa kaydırılıyor. Bunun adı da solculaşma olarak anlatılıyor.

Değişikliklere bakın genel merkezci. Ön seçim geldi diyorlar. Yerel seçimlerde ön seçimi kaldırdı. Genel başkan yetkilerini artırdı."

ntvmsnbcBu haber 396 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,069 µs