En Sıcak Konular

Kozan'da 2 işçinin cesedine ulaşıldı

25 Şubat 2012 09:37 tsi
Adana'nın Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli kapağının patlaması sonucu kaybolan işçilerden ikisinin cesedi bulundu.

Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tünelinin kapağının patlamasının ardından sulara kapılarak kaybolan 10 işçiyi bulmak için bu sabah yeniden çalışmalara başlayan arama kurtarma ekipleri, kaybolan işçilerden Eyüp Altıntaş ve Cumali Değirmenci (28)'nin cesedine ulaştı.

Hava destekli, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE), sualtı polisi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, dün akşam havanın kararması nedeniyle ara verdikleri arama kurtarma çalışmalarına, bu sabah güneşin doğmasıyla Göksu Nehri'nde yeniden başladı.

Baraj suyunun çekilmesi ve suyun azalması sonrasında arama kurtarama ekipleri nehrin yaklaşık 5-6 kilometre ilerisinde, kaybolan 10 işçiden Eyüp Altıntaş adlı işçinin cesedine ulaşıldı. Cenaze, ambulansla Kozan Devlet Hastanesine götürüldü. Göksu nehrinin her iki yanında helikopter ve kurtarma çalışmaları devam ederken işçilerinden Cumali Değirmenci'nin de cesedine ulaşıldı.

Öte yandan, kurtarma çalışmalarını nehir boyunca izleyen işçilerin aileleri ve yakınlarının meraklı ve endişeli bekleyişleri sürüyor.

Helikopterle getirilen ve hastane morgunu götürüldüğü sırada işçinin yakınları sinir krize geçirdi. Diğer 8 işçi için ise arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

cihan


Bu haber 409 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,577 µs