En Sıcak Konular

Şehit aileleri de ayağa kalktı

21 Şubat 2012 17:50 tsi
MİT yasasında yapılan jet değişiklik Şehit ailelerini de ayağa kaldırdı.

Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse, MİT mensuplarının yargılanmasına koruma kalkanı getiren yasal düzenlemeyi eleştirdi.

Şehit Aileleri Federasyonunda bir araya gelen şehit babaları, kendilerini ziyarete gelen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı İsmail Hakkı Küpçü’ye adalet bizim hakkımız değil mi? diyerek dertlendiler.

Şehit askerlerimizin fotoğraflarıyla donatılmış salonda gerçekleşen sohbette, her biri duygu yüklü şehit babaları, Küpçü’ye vakur bir duruşla kırgınlıklarını anlattılar.  Şemdinli’de yapılan operasyonda hayatını kaybeden 35 kaçakçıya kişi başına 123 bin Türk Lirası tazminat ödeyen hükümetin, olay yerine giderken trafik kazası vb. sebeplerle öldü denilerek, şehit sayılmayan evlatları için, mahkeme kapılarında gezdiğini üzülerek aktardılar.

Şehit babaları adına konuşan Federasyon Başkanı Hamit Köse ‘Tek arzumuz, adaletin eşit dağıtılmasıdır. Biz Silopi’de kurulan mobil mahkemelerin savcıları hakkında suç duyurusunda bulunduk, soruşturma izni vermediler. Ama PKK ile ilişkisi olduğu söylenen MİT mensuplarını kurtarmak için yasa çıkardılar. Bu ve benzeri uygulamalar evlatlarını kaybeden biz şehit ailelerini derinden yaralamaktadır’ dedi.

Bir Türkiye sevdalısı olarak acılarını paylaştığını söyleyen Küpçü ‘Gerektiğinde hepimiz bu vatan için şehit olmayı göze almak zorundayız. Kaybettiğimiz her genç, hepimizin evladıdır. Şehitlerimiz ölmediler. Mezarlarında bizleri seyrediyorlar. Peki, biz diriler mezarlığından nereyi seyrediyoruz?” diyerek ilgilileri uyardı. Küpçü, “Şehitlerimiz gururla dalgalanan bayrakların altında gururla yürüyorlar. Biz öldüğümüzde nasıl yürüyeceğiz?” diye sordu.

Türk Milletinin; şehidiyle, şehit aileleriyle, devletinin kıymetini bilen bütün insanlarıyla birlik olarak, yeniden arzuladığımız o güce kavuşacağından kimsenin şüphesi olmasın denilerek ziyaret tamamlandı. 

Bu haber 543 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,059 µs