En Sıcak Konular

"Çillioğlu bulguları cinayeti işaret ediyor"

6 Şubat 2012 16:07 tsi
İddiaya göre, Albay Kazım Çillioğlu'nun intihar ettiği yerin fotoğrafları ve mezardan çıkan bulgular, albayın bir cinayete kurban gittiğine işaret ediyor

Tunceli Jandarma Alay Komutanıyken 1994'te şüpheli bir şekilde ölen Albay Kazım Çillioğlu'nun ölümüyle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. İddiaya göre olay yeri fotoğrafları ve mezardan çıkan bulgular, Kazım Çillioğlu'nun bir cinayete kurban gittiğine işaret ediyor.

Albay Çillioğlu'nun oğlu Gökhan Çillioğlu, olay fotoğrafları ve mezardan çıkan sonuçların olayın bir cinayet olduğunu gösterdiğini savundu.

Oğul Çillioğlu, otopsi raporunu değerlendirmek için Malatya'da savcı ile görüştüğünü açıanımsattı. Otopsi raporunda 'sağ kaburgalarda iki kemiğin kırık, sol kürek kemiğinde delik olduğu, saçında arsenik bulunduğu'nun yazıldığını anlatan Çillioğlu, "Otopsi raporunda ortaya çıkan kemiklerdeki kırkları ve kürek kemiğindeki kırıkları ben fethi kabir (mezarın yeniden açılması) sırasında zaten görmüştüm. Ama arsenik, gözle görülemiyor. Onu bilmiyorum." dedi.

Olay yeri fotoğrafları ile otopsi sonuçların birleştirildiğinde konunun intihar değil cinayet olduğunu somut bir şekilde gösterdiğine işaret eden Çillioğlu, şunları söyledi: "Olayın ardından 1994 ile 1997 yılları arasında belirli kurumlara müracaatlarımız oldu, ancak netice alamamıştık. 2010 yılındaki referandum sonrası sivil yargının bizim dosyamıza da bakması bizi umutlandırdı. Müracaatımızı yaptık. Dosyamız Malatya Cumhuriyet Savcılığı'na geldi. Soruşturma ciddi şekilde sürdürülüyor. Bizim için olumlu gelişmeler var. Haklı olduğumuzu ispat ettiğimizi düşünüyorum. Çünkü olay yeri fotoğrafları ile fethi kabir sonrası mezardan çıkan bulguları birleştirdiğimizde konunun cinayet olduğu çok net ve açık görülmektedir şu anda. Devletin kurumlarının ciddi bir şekilde çalıştığını görüyorum. Umutluyuz, bekliyoruz sabırla. Sürecin devamını takip ediyoruz."

ÇİLLİOĞLU DOSYASI

Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı görevini yürütürken 1994 yılında lojmanında ölü bulunduktan sonra dış otopsisi yapılarak "intihar ettiği" sonucuna varılan Kazım Çillioğlu ile ilgili soruşturma dosyası, oğlu Gökhan Çillioğlu'nun müracaatı üzerine yeniden açılmıştı.

Bu haber 471 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,200 µs