En Sıcak Konular

Yakalanan PKK'lıdan çıkan şok belge

2 Şubat 2012 09:04 tsi
Yakalanan PKK'lıdan çıkan şok belge Erzincan’da dağa giderken yakalanan Sadık Ö. adlı PKK’lı üniversitelinin üzerinden çıkan 17 klasör örgüt dokümanı, terör örgütünün gençleri nasıl zehirlediğini ortaya koydu.

25 yaşındaki gençte ele geçirilen ‘flash bellek’ten çıkan örgütsel dokümanlar arasında, PKK’nın sözde akademisinin ders programı da yer aldı. Gençlere hangi dersin kaç gün okutulacağı bilgisinin yer aldığı programda, ‘Önderlik gerçeği, Apocu felsefe ve PKK tarihi” dersinin 8 gün okutulması dikkat çekti.

Bölge eğitim programında yer alan ve Öcalan’ın ifadeleri üzerine kurulu “Önderlik Çözümlemeleri” adlı dersle ilgili notlarda, partileşme ve kadro sorunları üzerinde yoğunlaşılması istendi. Toplu okuma programları düzenlenmesi de istenen notlarda şu ifadeler dikkat çekti: “Önderliğin son savunmaları örgütleyebileceğimiz alanlarda bireysel olarak günde 2 saat okuma programı çıkarılarak okunmalıdır. Ayrıca her arkadaş bireysel eğitimini sürekli kılarak günde en az 2 saatini bireysel yoğunlaşmaya ayırmalıdır” Sadık Ö.’nün üzerinde çıkan notlarda terör örgütünün üniversite, lise ve mahallelerde uyguladığı eğitim programları da yer aldı. Üniversitelilere yapılan propagandaların “Önderlik çözümlemeleri”, “Tutum alma” başlıkları adı altında yapıldığı görüldü. Öte yandan Sadık Ö., tutuklanarak cezaevine götürüldü.

star

Bu haber 1,179 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,851 µs